View Single Post
  #3  
Staro 04.10.2017, 18:06
UncleSam UncleSam je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: New York
YU lokacija: BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Hvala svima na cestitkama , i nadam se da cemo i vama uskoro cestitati , iskreno zelim i nadam se da cete nastaviti ovako kako sam ja poceo ..

Doista je procedura ista kao i kod vecine ostalih na forumu.
Termin je bio zakazan u 14.15. Javljanje opbezbjedjenju , ulaz , pretres , sva elektronika ,usb stikovi, cd-ovi se moraju ostaviti .
Zatim cekanje par minita , na salteru broj 2 se predaju pasosi , zatim i ostali dokumenti , gospodja na selteru trazi jedan po jedan dokumet ,
tako i predajete . Doista je uzela samo one dokumente koji su navedeni da su potrebni , meni su trazili i ovjerenu kopiju i prevod za diplomu srednje
skole . Posto se bavim poslom koje se nalazi na O'Net listi , ja sam ponio i uvjerenje iz firme o periodu i detaljan opis poslova koji sam obavljao
u tom periodu , ovjerenu kopiju i prevod na englesi jezik tog uvjerenja. Uzimanje otisaka prstiju , i onda slijedi cekanje . Nakon nekoliko minuta prozivaju na saletru broj jedan , sada sa imenom . Na salteru broj jedan se plati sto se platiti mora .
Zatim slijedi opet čekanje nekih 15-20 minuta i onda poziv na šalter broj tri , razgovor sa konzulom, veoma ljuazan i nasmijan.
Prvo sam morao da se zakunem da je sve istina sto sam napisao u aplikaciji i sto cu reci,
Drzao je moju diplomu i šaljivo komentarisao moje ocjene, poslije toka je postavio par pitanja vezano za moj posao kojim se bavim.
Ukupno mi je postavio svega 6-7 pitanja vezane za moje ocjene i moj posao kojim se bavim ,i onda recenica koju mislim da dugo necu zaboraviti i naravno ono sto sam zelio da cujem proteklih tacno godinu dana:
Ispunjajete sve uslove za dobijanje vize i Vase vize su odobrene , Dobro dosli u USA !!!! I na kraju samo jos pitanje gdje namjeravamo da idemo ..
Lako je sada reci da je sve tako jednostavno i da stvarno nema razloga za brigu ako imate sve potrebne dokumente.
Znam kroz sta prolaze ovi sto imaju zakazan termin.

Posto mi nista nisu rekli za preuzimanje pasosa , ja sam ponovo na saltaru broj jedan pitao gospodju kakva je procedura za preuzimanje pasosa, Ona je rekla da
ce poslati u poslovnicu DHL koju sam odabrao prilikom registracije. Ja sam odradio registraciju prije termina . Nisam dobio nikakav broj i nista ..

Svi su tako ljubazni i profesionalni da jednostavno , sva trema i briga nestanu i imate osjecaj da je i njima isto tako stalo da dobijete vizu kao i Vama.
Mozda njihova ljubaznost i profesionalnost jos više dolaze do izrazaja , zato sto sam zadnjih nesto vise od mjesec dana obisao neznam ni ja koliko saltera i po nasim domacim
opstinama , sudovima, policijskim stanicama , maticnim uredima, domovima zdravlja i neznam nija vise sve gdje ne (po nekoliko puta),
i na kraju kada dodjete na tako neko mjesto gdje Vas neko doceka sa ljubaznoscu i osmijehom jednostavno trema i brige same nestanu ,
dobijete osjecaj da su svi tu da Vam pomognu a ne da Vas "otpile" ..

Samo jos da stignu i pasosi sa vizama ..