View Single Post
  #226  
Staro 03.10.2018, 21:59
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Šalio sam se. Komentar je bio ironičan.
Ovde (još nisam u USA) skoro svi (izuzev većine na ovom forumu) pričaju kako Zapad propada, hvale Putina, a igraju Lutriju i/ili čekaju nemačke papire. Da ne govorim o gastarbajterima koji maju standardnu priču da "nije sve tako lepo na Zapadu".
ja sam otisao iz Srbije pre nekih +15 godina i letos kad sam bio primetio sam da je proruska propaganda veca nego 90tih. Tako da to je neki opsti fazon tamo, zato i mi mnogi koji zivimo preko samo klimamo glavom i pretvaramo se, jer znas odemo retko samo jos fali da se raspravljamo o politici.

Uostalom bas me i briga. Neka rade kako im volja, a ja cu raditi kako je meni volja. Posteno.

A drugo, nije svima ni lepo na ZApadu ! Posla nema vise kao pre (govorim o EU, o Americi jos uvek malo znam). Ljudi krenu lepo da rade, sredjuju zivot, uvale se normalno u kredite i onda cap, pukne posao. A u medjuvremenu stigla i deca. Da li mislis da ce ti taj hvaliti Zapad ? Tesko.

Da se vrati, ali gde ? Bilo bi mu jos gore. Ovako, jesce pasulj i marmeladu dok ne nadje posao i nekako ce pregrmeti, a u Srbiji bilo bi mu jos gore. A tek kakva nam je kretenska drzava.... eto jedna moja prijateljica doktorirla na Princeton NJ dakle PhD i resila da se vrati u NS na faks oni raspisali konkurs.

ALI kazu treba da nostrifikujes doktorat ! ALO ! Gde jos ko u svetu nostrifikuje doktorat ?! Covek doktorira u Cirihu, pa radi kao postdoc na Oxfordu, pa posle ode u Ameriku. I naravno primili su nekog malog guzonjinog sina, i zato mi propadamo kao drzava.

Sto se tice ovih sto se vracaju iz Amerike, mogu i to da razumem. Narocito ako su stekli solidnu ustedjevinu i dobili pasos, sto da ne, malo za promenu. A u USA mogu uvek da se vrate jer imaju pasos.

Mozda i ovi sto igraju DV misle da je Amerika za njih, a posle kad dodju totalno promenu misljenje. Mozda nije lose doci na neko vreme cisto da vidis jel to tvoj cup of tea ili ne. Ja sam tako igrao lutriju, a onda sam resio da sam sredim vizu da vidim to cudo i evo sad sam tu, privremeno naravno, a za par meseci videcu, skontacu, da li je ovo drzav za mene ili ne. Za sada mi se svidja.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote