View Single Post
  #28  
Staro 30.08.2019, 05:21
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Po pitanju rada u Pittsburgh-u, mislim da moje iskustvo nije toliko dragoceno za nove imigrante. U Pittsburgh sam se preselio zbog garantovanog posla, doleteo u nedelju, u ponedeljak poceo da radim. Tako da nisam nikada radio istrazivanja po pitanju koje industrije su najvise zastupljene, koliko posla realno ima, koliko su pozicije placene itd. Jednom pre toga sam bio u poseti, isto zbog intervjua za posao, doleteo ujutru i nazad u Chicago u popodnevnim casovima. Meni je pik bila kompanija za koju sam konkurisao, tako da me nista drugo iskren da budem nije interesovalo. E sad, da li zbog toga sto nisam puno istrazivao, ili sto nisam nista ocekivao, moj boravak u Pittsburgh-u je bio sjajan i gledajuci na to vreme sada, posle skoro 5 godina zivota u LA-u, nemam Pittsburgh-u apsolutno nista da zamerim.

Squirell Hill je po meni lep kraj. Ja sam ziveo na severu Shadyside dela grada, tako da smo u Squirell Hill cesto isli, uglavnom zbog klope u vecernjim satima. Ceo taj deo grada je lep i prilicno bezbedan. Mozda malo skuplji u poredjenju sa nekim drugim delovima grada. Ali kao sto je Bojan napisao, ni priblizno skupi kao LA, nekretnine i troskovi zivota u globalu.

I to nas vodi u vecitu debatu, CA vs rest of the states. Kalifornijska satnica koja je visa nego u vecini drzava pomaze da se troskovi iznivelisu, ali to nije dovoljno. Tako da svako od nas mora da donosi odluke na licnom nivou. Ja sam ostao da radim za isto firmu kada sam se preselio u LA. Njih u tom momentu nije bilo briga gde cu ja ziveti u kontinentalnom delu Amerike. Tako da sam u finansijskom smislu isao sa konja na magarca. Ali sam znao da ce se na duge staze to okrenuti. I da me vidite sada... Sa konja, na preplanulog magarca. Ispostavilo se da i magarci vole Kalifornijsko vreme... Ja sam se isto tako lako privikao.

Cela PA je prepuna mikroklima, tako da sva godisnja doba mogu da se nadju na jako maloj udaljenosti. Meni licno odgovara da moram da vozim par sati da bih video sneg, a kada ne zelim, ne vidim ga cele godine. Taj luksuz u Pitsburgh-u ne bih mogao da imam. Nebo u Pittsburgh-u ume da bude tmurno. Jako cesto. Moje iskustvo je da vremenska prognoza cesto ume da predvidi da li je samo oblacno vreme, ili mozda bude i kise. Tako da meni licno to nije tesko padalo. Vise sam se zalio na Chicago zimu, ali opet to sam ja. Svako ima svoje prioritete.

Pozdrav,
Dejan
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote