View Single Post
  #84  
Staro 12.10.2019, 09:18
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Da napisem jos nesto o ovom Predivnom gradu 😍 Preko godinu ipo sam ovde tako da sam 'prosla' sva 4 godisnja doba 😊 Srecom 'Dorian' nas je zaobisao 😁😁😁😁 Leta su Pretopla,a zima zna da bude jaaaako hladna. Sada je trenutno hladno,za 2 dana bude sunce pa kisa pa sve u krug πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ Ali kad zaveje baaas zaveje (ne vidis auto koji je parkiran ispred zgrade) Jako mi se dopada kako je sredjen grad (obisla sam mesta koja nisam obisla u prvih 6 meseci) πŸ˜„ Jako mnogo parkova,u parkovima mogu da se vide veverice,rakuni,golubovi naravno pa i poneki Zeka kako vam prilazi 😊 ljudi ih hrane pa se ne boje da pridju. Inace Boston je univerzitetski grad pa je zato i 'maaalko' skuplji od ostalih gradova/states. Harvard University,MIT (Massachusetts Institute of Tehnology) gde inace ima jako puno nasih ljudi koji studiraju na MIT ☺ Nasa Pravoslavna Crkva - Sveti Sava u Cambridge gde se ljudi obicno sakupe Nedeljom ili kad se organizuje Serbfest u Septembru 😊 Ljudi su jako prijatni,opet cu reci Kulturni sok. Izadjete na ulicu ljudi vas pozdrave iako vas prvi put vide u zivotu. Ako vam je potrebna bilo kakva pomoc,pomoci ce. Jako mnogo sam naucila od njih i jos uvek ucim,mada je sad mogu da kazem prosao period adaptacije na sve novine na koje sam naisla. Nasih ljudi ovde ima jako mnogo,ali se ja uglavnom druzim s Amerima (nadam se da sam dovoljno rekla) 😁 Za 4.July kada je bio Independent Day bio je ogroman vatromet na Charles River (Onakav kakav se moze videti samo na filmovima) 😍 Malo je reci da sam zadivljena 😍 Jako puno soping molova,jako puno restorana. Mogu da kazem da sam skoro bila u restoranu 'Sarma' πŸ˜€ Grcki restoran Sarma,al imaju SARMU na meniju 😍😍😍 (Sarma je slicna nasoj πŸ˜‰,al nasa je NASA zar ne πŸ˜‰πŸ˜) Neki restorani jesu skupi,ali moze da se pronadje obrok i za 9$ do 12$ pa jos i kuci da ponesete posto je stvarno obrok 😊 Ovde se navukoh na Cheese Cake 😍😍😍 Nju mozete da nadjete u bilo kojem marketu za od 6$ do 20$ (cela torta). Ja inace jos uvek ne mogu da naviknem na kafu,pa uglavnom kupujem u Market Basket-u nasu C kafu koja je 7.99$ 500g kafe 😁😁😁 kao i nas Makedonski Ajvar 😍 (pored ostale nase hrane koja moze da se nadje u Market Basketu) 😊. Safety. Policije uglavnom ima jako mnogo i moze da se kaze da je Boston bezbedan grad. Osim par delova kao sto su Mattapan,Dorchester,West Roxbury,Lynn ... Ja sam u Chelsea gde je prilicno jako bezbedno,i jako puno latinosa ima ovde ☺ Jako mi je slatko kad podjem na posao,a svuda se cuje deciji smeh 😍☺ Posla ima uvek,skoro na svakom koraku su znaci 'Now Hiring,Help Needed' itd. Social life. Kao sto vec neko rece 'Ameri nemaju social life' tj njima se svodi na to 'ajmo u Starbucks/Dunkin Donuts na kafu' nema druzenja tj sedeljki kao kod nas. 'Time is money' ovde. Posao kuca,kuca posao (Kao Ekrem Jevric u onoj pesmi) πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜… Night Life 😁 To mi se jaaako svidja πŸ˜„πŸ˜„πŸ˜„ Par puta sam izasla s koleginicom s posla i otisle smo u bar gde je uglavnom svako vece karaoke party 😁 To je zurka 😊 Kad se late mikrofona (pa iako im reci idu na monitoru) oni ce 'Na na na na na- ta-dam' na kraju πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜† Barovi su otvoreni (najkasnije) do 2 ujutru. Na svakom ulaski vam provere ID,i ako ste ispod 21 zabranjen je ulazak. Rente. Rente su jako skupe,pogotovu delovi koji su blizu Everett (gde je otvoren novi kazino),Revere,Chelsea,Boston.Studio je sa 900$ skocio na 1500$ (zavisi od delova grada. Ako ste dalje od Bostona primer sat/dva vremena,moze da se nadje 2 Bedroom appartment od 700$ do 1000$,ali vam je potreban auto(gde Mbta nema)). Ps.- Pisem u sitne sate,ovde 4 ujutru sada pa izvin'te ako sam nesto zaboravila da napisem 😊 Ako nekog zanima Boston ili imate pitanja vezano za Boston tu sam πŸ˜‰

Veeeeeliki Pozdrav iz Bostona πŸ˜πŸ˜πŸ˜πŸ€—πŸ€—πŸ€—πŸ’–πŸ’–πŸ’–
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote