View Single Post
  #1  
Staro 07.08.2009, 21:32
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno Chicago weather

Ako ista mrzim, onda je to kisa.
Kada sam dosao u Chicago, onda su me svi plasili kako je ovde strasna zima, ovo, ono...uzasno topla leta itd. Nakon skoro 10 meseci ovde, uverio sam se da je zima najlepsi period u godini. Zasto? Pa zato sto je zima onakva kakva treba da bude (snezna i hladna). Ovde sneg padne i ima ga, nije da se odmah nakon dan-dva otopi ko u Novom Sadu. Ono sto mi niko nije rekao a to je da je ovde ostatak godine kisa. Samo pada, mamicu joj njenu, odakle toliko kise. Ameri iz Chicago vole da pricaju (kenjaju) kako u Seattle je 6 meseci kisa itd. Pa ovde je covece 9 meseci kisa. Ok...desi se ponekad da bude "lep" dan (stavio sam lep pod navodnike, jer lep dan je ovde suncano i oko 30 i 95% vlage, da covek ne moze da dise). Ali taj lep dan nikada nije za vikend, uvek u toku radne nedelje. Chicago je stvarno lep grad, verovatno jedan od najlepsih u Americi...ima divan provod, ma super je sve to....ali dzabe mu. Sta ce mi to sve, kada imam 9 meseci kise. Danas idemo na lollapalooza (jako popularan festival, inace nista narocito naspram exita, bar sto se programa tice). Em sto je onako americki....od 12-22h (pa posle toga na benko i lalanje), nego ga jos i ova kisa zahvatila. Juce toplo (radni dan), danas pocetak vikenda i odmah kisa pada ko iz kabla i ladno.
Ne bih verovao da cu ovo ikada reci, ali ..... ZIVELA PUSTINJA!!!!!
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote