View Single Post
  #3  
Staro 01.11.2012, 13:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Meni su upravo na pamet pale dve reci koje bi to mogle da objasne, a posto si muzicar mozda ces me i ukapirati. Elem (boldovane)

Djordje Balasevic- Ne lomite mi bagrenje

Nek su mi gazili njivom
mojom se sladili sljivom
uvek je lopova bilo
jer cuk je cuk, i vuk je vuk

Nikada zlotvora dosta
susa mi unisti bostan
i led se prospe pred zetvu
al' led je led, a red je red

I prekardasilo

Red je red, polako komsije
ne moze samo da se udje
da se rusi tudje
lepo sam im rekao

**********
Tinejdz toba su mi bile 90-te i nekako sam se osecala da su mi unistili sve prilike za bilo sta normalno kojekakvi zlotvori, nedostatak pravne drzave, degradacija moralnih i bilo kakvih vrednosti, ekonomski sistem kojim vlada haos, gorcina u ljudima, svakodnevni bes i nemoc koji vecina oseca kad vidi da nema dovoljno novca da poplaca racune itd. Jednog dana mi je PREKARDASILO. Da ne budem politicki nekorektna ali to je bio dan kad su Radikali preuzeli vlast u Novom Sadu. Delovalo mi je kraja ovom nema (pogotovu mrznjama prema razlicitima od sebe), a i bila sam u pravu s obzirom ko je danas preuzeo vlast - oni isti protiv kojih smo setali ulicama (neki od nas). Uradila sam sve redno sto se ocekivalo od prosecnog deteta moje generacije. Dan nisam bila nezaposlena u Srbiji. Bez plate da, ali nezaposlena ne. Zivela sam u porodicnom stanu, vozila porodicna kola, imala posao za koji su svi govorili da je jako dobar. Ali falilo mi je SAMOSTALNOSTI. Da znam sta ja mogu da postignem. Falilo mi je da mogu da budem svoj covek. Da odem i kupim sebi kola. I stan i kucu ako pozelim. Da ako imam dete, odem u prodavnicu i samo uzimam sta mi treba (kao u utopiji o socijalizmu) a ne da se stiscem i nemam ni za nove patike. U pocetku sam ove zivela materijalno losije nego u Srbiji, putovala manje i slicno. Ali proslo je i to. Sad ako hocu mogu da odem da kupim kucu. U Srbiji bi kao i vecina ceo zivot ocekivala da se cudo desi posto sa mojom platom to bi bila misaona imenica. Samo znam prijatelje koji su se skucili preko porodice li lukrativnijihh zanimanja od mog poput bankarskih.

****************
A moja omiljena pesma svih vremena kaze ovo:Time

Ticking away the moments
That make up a dull day
Fritter and waste the hours
In an off-hand way

Kicking around on a piece of ground
In your home town
Waiting for someone or something
To show you the way

Tired of lying in the sunshine
Staying home to watch the rain
You are young and life is long
And there is time to kill today

And then the one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun
*************
E, ceo zivot nastojim da to u pesmi nisam ja. Ako vidim sansu uvek cu da je zgrabim pa cu posle da dumam sta sad jel to bilo najbolje ili ne. Probam pa vidim. I zato ne ostajem da tapkam u mestu i kukam nad ljutom mi sudbinom.

Last edited by vuxanne; 01.11.2012 at 13:20.
Reply With Quote