View Single Post
  #6  
Staro 09.11.2018, 09:16
Dzoni_MNE Dzoni_MNE je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Izbor je vrlo jednostavan ako znas cime bi zeleo da se bavis, a da pri tome znas da ce to moci da ti donese dovoljnu zaradu. Ocigledno, na zalost, filozofski fakultet nije dobar za to, osim ako nisi bas izuzetan u tome sto radis.
S obzirom da mozes da prezivis sa obe plate, a verovatno manje radis dok si u Americi (to su utisci svih koji su bili na kruzeru a da ih ja znam) ostao bih u Americi i usresredio bih se u slobodno vreme da idem ka zadatom cilju, iako bi posao na kruzeru potencijalno donosio vise para (kratkorocno i bez osiguranja i penzionog...).
Naravno ovo je sve pod uslovom da tebi posao na kruzeru nije san, jer imaju ta putovanja i na pr upoznavanje novih ljudi svojih prednosti.
To sto u par navrata nisi dobio unapredjenje ne znaci da neces neki sledeci put, samo budi uporan i to ce doci na svoje mesto sve dok se dovoljno trudis i napredujes u tome sto radis. Postoje na internetu rezimei (CV) ljudi koji su vrlo uspesni (na pr najbolji profesor na svetu u nekoj oblasti) gde su oni napisali sve svoje neuspehe i kada nisu bili unapredjeni ili u cemu nisu uspeli i ko ih je odbijao za poslove. Takav CV je, naravno, puno duzi nego bez toga, pa se nadam da shvatas sta hocu da kazem.
Btw ja ne mislim da si 'gadno pogresio' ako nisi nasao bolji posao, ako neko ne moze da razume kako tako nesto moze da se desi onda to vec nije tvoj problem. Srecno u izboru.
Hvala na ohrabrujućem postu. Ovih dana sam dosta razmišljao o pomenutoj temi, i mislim da ću ipak ići nazad za Ameriku. Iskreno, dobio sam dosta pohvala od svojih pretpostavljenih (na poslovomima koje sam obavljao), jedino mi nekeko bude žao što oni nisu bili ti koji su odlučivali o unapređenjima. Što se tiče kruzera, moram priznati da mi to nije posao iz snova već sam tu opciju imao u glavi čisto zato što mi je djelovalo da sam u Americi ušao u ''slijepu ulicu''.
Reply With Quote