View Single Post
  #5  
Staro 19.10.2008, 02:46
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ok, ja sam mislila da se razumemo o cemu mi ovde pricamo - da, green card ti kaze da si permanent resident. Postoje razni nacini utvrdjivanja residency za razno razne namene. Na primer da bi dokazao state residency u vecini drzava moras da zivis u istoj godinu i jedan dan i to dokazujes sa rent lease (ne vazi se ako zivis kod rodjaka) ili racunima zajedno sa ID gde ti je adresa ovde. Kad sam se ja upisivala na college, da bih dokazala da zivim u CA, moj pasos sa pecatom nije bio dovoljan, niti green card sam po sebi. Morala sam da dostavim bank statement i druge stvari da bih dokazala da zivim ovde i da ne moram da placam vecu skolarinu kao non-resident. Znaci iako sam imala green card to ne podrazumeva automatski i da imam state resident status. Dalje, za tax purposes, resident alien je definisan po IRS kao osoba koja ima green card i boravi u USA minimum 31 dan u toku godine ili 183 dana za tri godine. Za izborne aktivnosti mislim da se residency uspostavlja za 3 meseca. Dakle, postoje razne definicije zavisno o cemu je rec... Ja sam pitala vise detalja zbog uslova USCIS da se bude 30 meseci u USA pa su uz to potrebna i druga dokumenta koja neznam da li covek ima - da li je placao taksu, da li je iznajmljivao stan, radio ovde etc. Ali i pored toga, ja i dalje mislim da sva nasa razmisljanja o ovoj specificnoj situaciji ne treba da budu uzeta neminovno kao tacna ili da budu prihvacena kao bilo kakav merodavan savet - najbolje je da se konsultuje advokat.

Last edited by Zana; 19.10.2008 at 02:57.
Reply With Quote