View Single Post
  #25  
Staro 01.04.2021, 17:20
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

NY od naredne sedmice otvara vakcinaciju za sve 16+ rezidente. Od ove nedelje je otvoreno za sve 30+.

Ne postoji obaveza primanja vakcine. Ova prica oko Covid pasosa u NY-u je uglavnom za neke dogadjaje tipa koncerti, sportske utakmice itd. U tim situacijama, neophodno je da imate:
1) Dokaz da ste primili obije doze vakcine
ili
2) PCR test ne stariji od cini mi se 72h
ili
3) Brzi antigenski test ne stariji od 6h.

Restorani/kafici u gradu NY-u mogu imati indoor do 50% kapaciteta. Ostatak drzave NY je ja mislim na 75% kapaciteta. Ne znam kako je na nivou cijele drzave, ali na nivou grada restorani i kafici mogu raditi najkasnije do 23h.

I dalje 90% biznisa koji su se obavljali u kancelarijama se radi remote. Predvidjanja su neka da ce barem 20% nastaviti tako i nakon pandemije. Najveci dio biznisa ocekuje povratak u kancelarije do septembra mjeseca, ako se stvar stavi pod kontrolom.
Trenutna stopa zarazenosti je izmedju 3-5% na nivou drzave, odnosno oko 7% na nivou grada.
Ne zna se jos uvijek da li ce poslodavci moci da zahtijevaju vakcinu da bi vas primili nazad u office.
Dobra stvar za znati je i da su sve covid-related intervencije u klinikama poput CityMD-a besplatne. Dakle brzi antigenski, PCR kao i testovi na antitijela su u potpunosti besplatni, bez obzira na to da li imate osiguranje ili ne. Vakcina je takodje besplatna, samo ce se cekati red jer je ogromno interesovanje trenutno. Prijavljivanje za istu ide preko websitea.

Maske se i dalje nose, ogroman broj ljudi i po ulicama ih nosi (slobodno mogu reci i 90% ljudi, pogotovo na Manhatanu). Grad je poprilicno mrtav, u poredjenju sa periodom prije pandemije, uglavnom jer turizma prakticno i da nema jos uvijek. Bice sigurno potrebne godine da se vrati to na nivo od ranije.
Od vakcina su dostupne Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote