View Single Post
  #12  
Staro 18.02.2019, 18:09
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
postavila si pitanje na forumu gde navrati 5 ljudi u 5 dana o jednom od najtezih pitanja oko koga glavu lome i najveci eksperti danas.

Realno, tesko je dati odgovor. Mozda Srbija i SAD potpisu taj ugovor, mozda uplatis 5 godina pa Srbija poveca na 20...

Sto je najgore u celoj prici vecina zemalja i to ozbiljnih zemalja sve vise postaje alergicna da im gradjani trose penziju preko tako da pitanje je da li ce i to biti moguce. Pripremaju se razne smicalice od povecanih taksi za zivot preko itd itd... Jer penzija kakvu mi imamo u Evropi nije bas zamisljena kao TVOJ NOVAC vec vise kao medjugeneracijska zavisnost. Tako gledano, nije fer da neko pokupi penziju i ode preko umesto da je trosi u zemlji i tako pomaze privredu kroz potrosnju i odrzava penzioni sistem stabilnim.
"postavila si pitanje na forumu gde navrati 5 ljudi u 5 dana o jednom od najtezih pitanja oko koga glavu lome i najveci eksperti danas."
Kao prvo nisam ona nego on :-), ako ti smeta pitanje - ti prosetaj :-).

"Realno, tesko je dati odgovor."
Nisam tebe licno nista pitao pa se ni nemoj smatrati prozvanim.

"Sto je najgore u celoj prici vecina zemalja i to ozbiljnih zemalja sve vise postaje alergicna da im gradjani trose penziju ..."
Srbija i SAD nece potpisati taj ugovor jer Srbija u dogledno vreme nece biti NATO zemlja, niti ce biti americkih gradjana koji potrazuju penziju od Srbije npr. Hrvatska je odbijena sa tim argumentom.

Ovo trabunjanje sa "ozbiljnim zemljama" ne pije vode, jer je privatna svojina postulat kapitalizma, a penzija koju sam zaradio i za koju sam izdvajao je privatna svojina - ne nekakva milostinja niti socijalna pomoc koja se daje bilo kome. SAD svojim drzavljanima omogucavaju da zive i trose gde god hoce, placajuci naravno porez Uncle Samu. Socijalna pomoc je totalno druga kategorija naravno.

Last edited by snowflake; 18.02.2019 at 18:18.
Reply With Quote