View Single Post
  #1  
Staro 29.05.2008, 19:28
zed zed je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2008
US lokacija: Rockville, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno Boston, Massachusetts

Ako postoji neko od vas "starosedelaca" koji je barem neko vreme boravio u ovom gradu, bilo bi lepo da nam prenese svoje utiske o njemu ili bar ono sto ste culi u pricama i slicno.. svaka informacija meni je dragocena jer ovaj grad okupira prvih 5 mesta u kojima bih voleo za pocetak da zivim u USA (posle slede Philadelphia, New Orleans, San Francisco, Miami, itd.. verovatno nije tesko uociti moju orjentaciju iz ovoga ) volim toplije krajeve ali je Boston Boston, deluje mi kao polu evropski grad sa nadam se manje kriminala nego u vecini popularnih gradova i ne tako pozeljan za zivot zbog klime(sto znaci obrnuto proporcionalno za posao jer je ipak veliki grad)

Kako sam dobio broj 4xxx i ispunjavam, nadam se, sve potrebne uslove, ja sam od slanja papira u Kentaki non-stop na internetu u potrazi za smestajem, poslom, kolima itd..

Posto bih isao sa porodicom (zena, beba 1.5g i ja) prvenstveno me zanimaju informacije oko kupovine sopstvenog stana(bez obzira na grad). Po nekim mojim optimisticnim planovima iznajmljivao bih stan u periodu od 6 meseci do godinu dana a onda bih ipak pokusao da kupim svoj stan. Nigde do sada na forumu nisam procitao iskustva sa kupovinom stana i uzimanjem kredita pa me to jako zanima.
Do sada sam pretragom saznao da iznajmljivanje normalnog pa cak i malo luksuznijeg stana iznosi oko 1200$ a malo opseznijom pretragom moze da se nadje za kupovinu sasvim ok stan za 80k - 100k. Ako bih poneo odavde nekih 50k dolara namenjenih samo za to, zanima me koje su mi sanse da u prvih godinu dana radnog odnosa uzmem neki kredit na 20-50 hiljada dolara. Razumem da ovo u velikoj meri zavisi i od plate ali i tu sam dosta optimistican.. do odlaska u USA trebalo bi da dobijem master diplomu FON - inf. sistemi a trenutno vec godinu dana radim kao programer (u struci) sa zavrsenim fax-om. Nadam se da necu imati vecih problema da nadjem posao sa pocetnom platom od 3-5k mesecno.

Veoma bi mi bile korisne i informacije o vasim planovima tamo iako se do sada niste potpuno situirali (eto, ja sam moje izneo, sto ne biste i vi ) Pogled u buducnost iz Srbije vam je mozda izbledeo ali mozda mozete da nam prenesete malo trenutnog optimizma..

Pozdrav!
Reply With Quote