View Single Post
  #4  
Staro 09.06.2010, 23:07
AmADin_gospo AmADin_gospo je offline
Član
 
Datum prijave: 09.06.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Poštovani, pročitao sam temu "Odobrena iseljenicka viza posle 5 godina" ali na njoj nisam našao na baš konkretne informacije, naime

imam 28 godina a moj otac je postao US državljanin u aprilu prošle godine putem ženidbe za amerikanku (prije par godina) a u novembru prošle godine mi je predao zahtjev imigracijskom za mene, tj. za spajanje porodica. potpadam pod prvu kategodiju, nisam oženjen niti imam djece. pregledom raznih linkova i tablekla, nemogu da skontam baš, u kojoj sam "fazi" pregleda. njemu je rečeno da procedura traje od 3 mjeseca do 3 godine i da se nemože ništa ubrzati nego da čekam a po ovome što sam dosada skontao je da broj viza za prvu kategodiju nije ograničen, nego se jednostavno treba čekadi da dođeš na red.. ima li se gdje provjeriti okvirno koji se zahtjevi obrađuju tj. od kojeg do kojeg perioda predavanja zahtjeva su sad u fazi. također, što se tiče predavanja dokumenata i ostalog, dali je ista procedura kao i za dobitnike na zelenoj lutriji ili ima kakav krači i jednostavniji postupak.

Hvala
Reply With Quote