View Single Post
  #1  
Staro 15.08.2008, 15:02
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno Verenička viza

Ukratko da vam opisem svoju situaciju, da vidim sta vi mislite.
Za DV sam aplicirala zato sto mi momak zivi u USA vec dugo, i onda smo gledali sve opcije kako bih i ja mogla doci. Sreca stigla je prva koverta, broj je ok, ima dovoljno nade. Ja sam u aplikaciji vec stavila njega da ce mi biti garant i poslati affidavit. Medjutim, on je prije 4 mjeseca imao tesku nesrecu, bio je u komi, i jos uvijek ide na terapije i na drzavnom je osiguranju, prima i neku socijalnu pomoc. Dobro sve ide, i ja vjerujem da ce on poceti raditi prije nego sto meni stigne druga koverta, ako nista nadam se. Moje prvo pitanje je kako ce to sve utjecati ako mi on bude garant, s obzirom da sad nema primanja. Uz to nema ni svojih nekretnina ili neku veću ušteđevinu. A ja necu naci 15000 USD do tada. Druga opcija je da mi njegova mama posalje garantno pismo, ali ne znam koliko to komplicira stvari.
Opet ontopic: on bi uskoro trebao dobiti drzavljanstvo i onda smo razmisljali da mi ipak posalje papire za zarucnicku vizu, i pored DV. Ne znam hoce li to nesto zakomplicirati. Naravno, najbolja opcija za sve je lutrija i stvarno se nadam da nece biti problema, ali mnogo toga je u igri, tako da samo smisljamo nove varijante i nacine da se nesto rjesi.
Nadam se da ovo gore nije zbrckano previse ...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote