View Single Post
  #2  
Staro 15.08.2008, 18:07
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Garancija

Ja neznam da li su se promenila pravila od pre 6 godina kada smo mi dobili zelene karte ali se secam da je u pismu stajalo nesto oko novca i garancija. Ja sam pozvala ambasadu i rekli su mi da je ok i ako nemamo novca, ali nam je potrebna adresa. Garancija – prema Americkoj ambasadi u Beogradu, nije neophodna za izdavanje vize pogotovu jer tebi ne treba nikakva garancija, ti se ne useljavas na osnovu braka ili rodbinskih veza. Mi smo na intervju otisli bez ikakvog racuna u banci, samo sa email-om od ljudi kod kojih je trebalo da stanujemo u kojem su oni napisali da su “prijatelji od nasih prijatelja” i da ce nam obezbediti smestaj u prvih par meseci dok se ne snadjemo. Niko nije pitao za njihove prihode ili poslove, rekli smo da ih licno ne znamo i sve je bilo ok. Koliko se secam, trebalo je na formularima da se potpise da neces traziti socijalnu pomoc tri godine, a ti to i ne planiras zar ne? Veruj mi, od toga se ovde ne zivi... U principu, ti njima treba da das adresu jer moraju da znaju koja ti je krajnja destinacija i gde ce ti poslati dokumenta. Posle toga mozes da ides u bilo koju od 50 drzava. Ne verujem da je bitno da li tvoj verenik radi ili ne – uostalom on ima posao ali je na temporary disability leave ako sam dobro shvatila. To se ovde smatra prilicno normalnim desavanjima i ne moze da posluzi kao razlog za odbijanje vize. S druge strane njih interesuje ukupan prihod od prosle godine a ne koliko je on napravio proslog meseca. Meni su rekli da ko god nema sidu i hepatitis gotovo sigurno dobija vizu (pod uslovom da odaje utisak “normalne” osobe )
Poz
Reply With Quote