View Single Post
  #4  
Staro 06.10.2008, 21:41
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Promena ima od, cini mi se maja ove godine (to se moze videti na zvanicnom sajtu USCIS), ali ih ima u odeljku koji je vezan za redove cekanja za dobijanje GC putem family ties, za DV lutriju nisam proveravala, mislim da tu nema necega bitnijeg da se menja, a i ako ima, u obrascima i zvanicnim informacijama koje ste dobijali bi se vec sve naznacilo..citajuci postove ljudi koji su prosli intervju ove godine, vidim da je sve isto kao i prosle (cak i cena, koja je cini mi se promenjena pretprosle godine i to povecana za 100%, no dobro)...za sve sto mislis da ti nije jasno, slobodno pitaj pre intervjua u US Ambasadi...


Garanciju ti moze poslati i buduca svekrva, ako zelis da imas vise papira, a koliko vidim neko je pominjao na forumu, da mu nije ni trazeno da ima garanciju...moj slucaj je bio da sam ja imala srecu te mi je covek koji mi je slao garanciju, poslao i izvod iz banke koliko ima para na racunu, te od firme gde je radio, potvrdu da tamo radi i na kojoj poziciji radi...ali to je poslato za svaki slucaj, jer ni ja nisam znala sta bi moglo da bude na intervjuu...koliko sam ja shvatila (iako su oni uzeli sve te papire i sve to) njih zanima tvoja prica, znaci tvoja ideja, sta ti zamisljas da ces da radis kad dodjes u US (u vezi sa onim da neces da trazis socijalnu pomoc, nego imas volju i zelju da radis)...znaci razvezi pricu o tome da HOCES da ides da radis i da si vec nesto gledala po netu, da bi htela da radis ovo i ono...tada ce oni da shvate da si ozbiljan kandidat za oporezivanje (cinjenica je da sto vecu platu imas, vise ces biti i oporezivana!)...naravno pomenes i continuing education i ti si ready to go!!!

Ne brini nista, samo opusteno, sve ce biti u redu...

Puno pozdrava i srecno!

Reply With Quote