View Single Post
  #8  
Staro 04.05.2019, 15:49
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
A kako je to 50% taksa na kapitalnu dobit?!? .......
U tom postu sam samo ukratko napisao o mogucim dodatnim troskovima, a medju njima je i capital gain koji moze da bude od 0-50% (USA & Canada) narocito ako je nekretnina klasifikovana kao komercijalna.
Ovde iskljucivo govorimo o short-term tax (kada posedujete nekretninu manje od godinu dana)
Moze da se nadje na internetu, ali rekao bih da je u zavisnosti od drzave tax bracket od 0-37% (CA 37%) u Americi i do 50% (50% BC) u Kanadi.
Puno Usa investitora to radi u Kanadi jer je do prosle godine vrednost nekretnina naglo rasla i prodaja bila izuzetno brza. Verovali ili ne, u Vancouver BC su se stanovi prodavali za 7 dana i to je bila borba sa ponudama preko trazene cene (kupci iz Kine pretezno).

Postoje razliciti nacini da se capital gain smanji ili ne plati, i to zavisi od toga da li je investicija kratkorocna ili dugorocna, da li je nektretnina primarno prebivaliste, kojoj se tax lestvici pripada tj koliko se prijavljuje zarada godisnje, da li je nekretnina rezidencijalna ili komercijalna...

Uglavnom, sustina je da se treba dobro informisati oko svih potencijalnih obaveza pre nego sto se upustite u ovakav poduhvat. Bio sam u prilici da vidim nekoliko puta investitore koji nisu uspeli da zavrse projetak pa su ili bankrotirali ili bili "iskorisceni" od strane drugih ljudi koji su toboze hteli da im pomognu.
Zillow je super site, gde moze da se radi instrazivanje trzista, da se vidi sta se nudi i po kojoj ceni, i jako vazna informacija je koliko je prosecno vreme prodaje.

Kada bi ja pocinjao da se bavim ovim poslom, ja bih nasao nekretninu u delu grada koji ima nisku stopu kriminala, skolu i radnje u blizini i svakako popricao sa lokalnim stanovnistvom. Pre ili posle renovacije, tu bi stanovao par godina (da se izbegne capital gain). Uvek je atraktivno ako moze da se dogradi neka dodatna soba, kupatilo, preuredi tavan ili ako ima podrum koji moze da se sredi izdaje.

Last edited by botexag; 04.05.2019 at 15:59.
Reply With Quote