View Single Post
  #10  
Staro 07.03.2015, 19:22
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
...ne filozofiraj molim te
Jedostavno, sticajem okolnosti neki ljudi su isli u emigraciju iz nekih drugih razloga, zive ovde godinama a nikad nisu ispeli da se prilagode drugacijem mentalitetu, pljuju i negativisu 27/7 po svemu.
Nije ovo tema za iznosenje takvih primera, niti ja imam nameru bilo koga da osudjujem...svako zivi svoj zivot kako misli da treba...jednostavno kazem da je tesko naci odgovarajuce drustvo.
Imamo isti problem... Ja za 5 godina u CHGO mogu na prste jedne ruke da nabrojim nove ljude koje sam ovde upoznao, a sa kojima bih se druzio da sam i nazad u BGD. Govorim o nasima ovde. Znam nekoliko belih Amera, jesu oni ok, ali su to poznanici. Povrsni ljudi koji se ne udubljuju ni u sta. Ne mogu te ljude da svrstam u drugove/prijatelje. Kapiram da su po manjim mestima i ameri vise "po nasem" kroju, ali po velikim gradovima, ne bas.

Tamna strana imigracije. Nazalost. Velika vecina nepismeni i polupismeni... Njihovi porivi za imigraciju totalno drugaciji od mojih. Dosta ljudi sa kriminalnim dosijeima sto u exYU, sto ovde. Super si dok zaradjujes manje od njih, a kad ih preteknes odmah krenu neke glupe spletke. Jedan polusvet koji sam u Srbiji zaobilazio, a ovde ga je toliko da ga ne mozes zaobici...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote