View Single Post
  #64  
Staro 29.03.2015, 18:04
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
ps. Zanimljivu priču mi ispriča jedan Amer pre neko veče. On godinama vozi BMW, i na svake dve ili tri godine ga menja za novi. Pitam ga koliko ga izađe ta avantura i njegov odgovor je, pazite sad: $350 mesečno! Fora je u lizingu, ako sam ga dobro razumeo, a sinoć sam video da Honda ima akcije do kraja marta da za nekih od $130 mesečno pa na više, možete da dobijete nov auto.

Znam da ima neka fora, a pošto mislim da svejedno ne mogu da se uklopim u tu računicu, odustao sam od istraživanja za sada.
Automobili na "lease" su super stvar samo je "kvaka" sto imas limit na miljazu na godisnjem nivou. Taj limit sre krece 12-15 hiljada milja po godini, dakle 36-45 hiljada milja na tom trogodisnjem nivou. Ukoliko dodje do prekoracenja limita, na kraju leas-a se doplacuje 18-25 centi po prekoracenoj milji...

Ukoliko ti je posao blizu mesta stanovanja, auto na lease je skroz ok resenje. Cak i ukoliko ides na neki road trip, i to moze da se uklopi, ali ako je to vise od jednom godisnje onda je bolje uzeti za te potrebe rent-a-car.

Stalno vozis nov auto koji nikada nije stariji od tri godine
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote