View Single Post
  #34  
Staro 13.10.2009, 15:19
milena_ns milena_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Imam diplomu 2 godine. Ja sam imala 6 semestara, ali po Bolonji to su sada [COLOR="Red"]strukovne studije[/COLOR], dok onaj ko je npr. zavrsio Ekonomski fax (isto po Bolonji), je takodje imao 6 semestara, ali na [COLOR="#ff0000"]akademskim studijama[/COLOR]. Moj stepen je VI/2 (3 godine po Bolonji), a njihov je VII/1 (isto 3 godine po Bolonji) i VII/2 (4 godine po starom sistemu, ali kada su usli u bolonjski proces dobili su ovaj stepen). Onaj ko je studirao pre Bolonje i na Visoj i na Ekonomskom (ili neki drugi fax) ima "cist" VI, odnosno VII stepen.
Momak i ja se odvojeno prijavljujemo i oboje imamo isti problem, s tim da je on sada zavrsio Ekonomski fax (4 godine), ali je upao u to vrednovanje stepena po Bolonji.
Meni ni u indexu, ni na diplomi ne pise koji sam stepen. To sam "otkrila" kada sam otisla da se prijavim na nas biro (sa uverenjem, pre nego sto sam dobila diplomu), gde su me prvo ubedjivali da sam VII stepen (iako sam rekla da nisam - posteno), a kada sam otisla bas sa diplomom onda su se izderali zasto mi pise sam VII i kao po njihovoj nomenklaturi tih stepena, mi rekli da sam VI/2. Cak su mi rekli da nisu ni oni sigurni u to i da ce tek za nekih 5-10 godina (dobro ste culi), kad se iskristalise nas novi sistem obrazovanja, znati ko je koji stepen. :confused:
Mislim da bi najbolje bilo da opet odem do faxa, pa mozda njih da pitam kako se rangira.
Nadam se da ste mogli da me razumete sta sam napisala. Ispada da sam zavrsila fax, a ne znam sta sam. Zalosno, ali tako je kod nas.