View Single Post
  #3  
Staro 04.02.2018, 12:01
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Ja sam bio i vratio se. Bio sam u Floridi. Imao super posao, super platu, radio u struci kao informatičar. Međutim, što ti je veća pozicija/funkcija od tebe se više očekuje. Moguće i da me je socijalni sistem u Njemačkoj malo razmazio po tom pitanju. U Americi nisam imao godišnjeg (tek nakon godinu dana dobiješ 10 dana), nema bolovanja (6 dana godišnje, ako uspiješ skupiti). Radno vrijeme katastrofa - moj dan je izgledao tako da sam od 08:00 - 18:30 bio na poslu, pon-pet.
Nakon 6 mjeseci sam skontao da je to nikakav kvalitet života. Džaba mi i super plata kada je nemaš kad potrošiti. Nemaš života nikakvog. To je moje lično iskustvo. Odlučio sam da se vratim i nisam se pokajao. Drago mi je što sam otišao da to sve vidim i isprobam, bilo je lijepo iskustvo. Naučio sam dosta toga. Međutim ne može se kvalitet života porediti sa Evropom, ni u snu.
E to i ja mislim, ja sam radio kao student tamo 3 meseca, ono je bio robovski zivot. Primetio sam da ljudi uopste nemaju slobodnog vremena. Kao da zive da bi radili... U evropi rade da bi ziveli...
Isto socijalni sistem mi se ne dopada, gde ne mozes da se lecis kad se razbolis, godisnji kao sto si rekao ne postoji, meni se onda nije svidelo sto nema kao u Evropi centar grada da mozes d a prosetas izadjes itd... Nego sam bio u nekom selu gde jedini centar je Mall i nigde nema da se ode da se izadje u zivot , kafic, tako da je vecina mladih bila pijana ili uduvana jer nisu znali gde ce i sta da rade od dosade, sad bih isao u veci grad da vidim i to ako mi se ne svidi mislim se da probam Nemacku...
Jesi se vratio u Srbiju ili si otisao u Nemacku?

Ja se dvoumim izmedju Nemacke i US...
Reply With Quote