View Single Post
  #2  
Staro 01.02.2012, 15:33
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Dobila sam od pravnika paket da se prijavim za penziju i gledam ovo sve i sto vise gledam to mi nista nije jasno. Na prvi pogled mi se cini da je ovo isto neka lutrija i kocka. Treba da odlucim kome cu da dajem svoje pare i koliko procenata mesecno, u koje fondove i da se onda oni igraju sa tim mojim novcem pa kako ko uspe, toliko cu i ja imati na tom svom racunu za penziju. A ovi moji ce da mi daju 5% moje plate na cifru koju ja dajem. Ako imam srece ima da se parice umnoze, ako sam manje srece mogu da ostanem bez velikog dela tog novca izgleda. A sto mi je najjace bicu klasa koja ce da se penzionise kad budem imala 75 godina. E sad ja laik razmisljam jel to onda taj cuveni " 401(k)" plan? Znaci ja dam nekoliko posto, ovi moji stave 5 % i tek nakon toga me oporezuju, ovo se izgleda ne racuna u platu koju racunaju za porez? Ako zelim da povucem pare sa ovog racuna pre 59.5 godina uzimaju mi 10 % vise kao taksu, ako dobro kapiram. Sve u svemu, cini mi se da bez dve procitane teme na ovu temu, nema sanse da ja ovo skontam.

Ima li neko slican sistem na poslu?
Reply With Quote