View Single Post
  #1  
Staro 20.10.2015, 09:30
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno Seattle vs. New York City - Biram da emigriram

Cao svima!

Moj omiljeni thread je zatvoren pa reših da ponovo otvorim jedan na istu temu.
Ove godine sam prvi put aplicirala za GC za sebe muža i dvoje dece. Oboje smo iz Beograda, zaposleni, kupili stan na kredit, idemo na letovanja, tu i tamo putujemo ali u osnovi život u Beogradu se lagano svodi na preživljavanje, plaćanje računa i nemanje izbora. Postavlja se pitanje šta će tek našu decu da dočeka ovde, ko će da ih leči, kako će da se zaposle i u kom mulju od društva će da žive jer trenutno se talog baš podigao.
Biram da emigriram. Znam da neće biti lako, treba izaći iz zone komfora, ali verujem da mogu bolje da živim i pružim bar deci šansu da imaju bezbroj mogućnosti ispred sebe.
Zaljubljena sam u NY, ali nisam sigurna da je on najbolja opcija za početak, posebno sa decom. Moj favorit je trenutno Seattle, WA. Nisam bila, moje mišljenje se zasniva isključivo na pretpostavkama i onome što sam čula. A to je da je izuzetno lep grad i prijatan, sa malom stopom nezaposlenosti, i sa okej cenama za život.
Do sada sam čitala postove od @Zvercice, mnogo mi je značilo njeno iskustvo, bukvalno sam se preznojavala kada je opisivala svoj dolazak u Seattle i jako bih volela bih da nastavim da čitam njena zbivanja (i ja imam dvoje dece 7 i 3).
Ima li vas jos u Seattlu? Šta kažete na porodičan život, na schooling sistem, predele gde treba gledati stan... Citala sam detaljno city data sajt, odlican je i za svaku preporuku, ali mnogo mi znaci iskustvo nasih ljudi koji su bili u istoj situaciji u kojoj cu ja nadam se biti.
Mogucnost zaposlenja (i muz i ja imamo fakultete) mada ne moram uopste da radim u struci (HR sam inace). Da li je moguce naci stan pre nego sto se dodje, jer nemamo nikoga tamo, da li da dodjemo zajedno ili samo nosilac GC... joj toliko pitanja

Čekam vaša iskustva, odgovore i hvala unapred na svemu što podelite!
Reply With Quote