View Single Post
  #6  
Staro 13.12.2016, 18:39
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
nikada nisam bio duze od 6 meseci van US i da sam napolju zbog skole i to ne u domovini nego na totalno desetom mestu. Pustio me je nakon kraceg natezanja, ali svakako nije bila prijatna situacija
Gledajuci ovu stranu (ako je to pravi link gde pise pravilo...) https://www.uscis.gov/sites/default/...urces/B5en.pdf

stekao sam utisak da je pravilo u prvoj tacki (izvukao sam nize dve tacke) da treba imati re entry permit, u slucaju ako smo izvan amerike punih 12 meseci ili vise, a da za odsustvo krace od godinu dana izvan amerike nije neophodan re entry permit, pa mi nije jasno kakvu ulogu ima Vas odgovor tom sluzbeniku da ste van amerike bili manje od 6 meseci, obzirom da se u pravilu nigde ne spominje 6 meseci... ako je po pravilu sa ovog linka, granica od koje treba imati taj dokument je punih 12 meseci van amerike, gresim li?

Ali mi nije bas jasno znacenje ove druge tacke, koja navodi odsustvo krace od 1 godine ako "if you take up residence in another country." sta se pod tim podrazumeva...

• Your Permanent Resident Card becomes technically invalid for
reentry into the United States if you are absent from the United
States for 1 year or more.
• Your U.S. permanent residence may be considered as abandoned
for absences shorter than 1 year if you take up residence in
another country.

Last edited by markoni; 13.12.2016 at 18:46.
Reply With Quote