View Single Post
  #10  
Staro 08.02.2018, 13:52
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Da li se u nase racune ubraja racun, nad kojim nemamo mi kontrolu, ali se nase ime i prezime spominje u tom racunu, kao osobe na cije ime se vodi racun.

Naime, moj otac je kada sam bio decak otvorio racun tada u markama, za koji je trebalo da mi da punomocje kad sam napunio 18 godina, obzirom da se racun vodi na moje ime, ali je tu i njegovo ime spomenuto kao valjda ulagaca (iako se ja nisam nista ni pitao oko tog racuna, bio sam suvise mali kad je otvoren, cak ne bih ni znao da taj racun postoji da mi on nije to rekao da postoji)

Medjutim, to nije ucinjeno. On i dalje jedini ima kontrolu nad tim racunom, a racun je kao na moje ime, a ja nemam kontrolu nad tim racunom nikakvu (jer nisam dobio punomocje)

Da li sam ja u obavezi da u zbir svih racuna van US uracunam i ovaj racun?
To je nemoguce jer po nasem zakonu ako je tvoj otac, kao tvoj zakonski zastupnik, otvorio racun na tvoje ime dok si bio maloletan onog trenutka kada si postao punoletan ti si jedini pravno formalni valsnik tog racuna i od tebe zavisi da li ces ti njemu da das ovlascenje ili ne, a ne obrnuto. Ali fakticki odgovor na tvoje pitanje je da treba da prijavis sve racune koji se vode na tvoje ime ( i cak mislim racune po kojima si ti ovlascen)
Reply With Quote