View Single Post
  #34  
Staro 15.10.2014, 19:19
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ako radis Ajustment of Status u US sigurno ce bit provjera jesi radio unlawfully.
Ja sam nedavno prosao AOS sa J1 marriage based though ali sumnjam da ima neke velike razlike.

USCIS ima pravo zatrazit od IRS-a tvoje tax returns a i ti ako si radio moras donit tax returns.

Ovo sta ljudi pricaju o F1 i o tvom produzivanju pricaju jer se neinformirani. Znaci cisto da svatite, momak je uso sa F1 vizom legalno u US. Momak je na legalnom statusu jos uvijek i nije on nista prekoracio svoju vizu. US immigration Laws vrlo lijepo kazu da se moze produzivat status unutar Amerike (sta momak radi vec par godina, jedna od zadnjih fora kako se legalno moze ostat u Americi par godina ne placajuci bas velike pare sta masu nasih Balkanaca koristi ali i taj put ce se zatvorit prije ili kasnije).

Kad se radi marriage based AOS oprasta se ilegalni rad i ilegalno provedeno vrijeme u US po diskreciji USCIS officera.

Tvoj slucaj je jedinstven i moraces platit malo vise $ za jakog immigration lawyera koji ce ti rec kako stvari stoje za Consular processing.

Razumijem da nemos vjecno produzivat status i kad tad ce doc vrijeme za ic ca tako da ti se isplati nac dobrog lawyera. Ima ih na netu masu i po renkingu i po cijeni. Mozes i online sve obavit i platit.

Osobno ja mislim da neces moc dobit green card ni kroz amabasadu i da ces dobit ban ako napustis US soil.

My 2 cents.