View Single Post
  #22  
Staro 22.02.2018, 13:33
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Evo i naseg izvestaja za statistiku ( i cestitanje).
Lekarski uradjen 14.02. Intervju obavljen 20.02. Pasose dobili 22.02.
Stigli u ambasadu tacno u 8:30 sve zavrseno do 10:30. Sve isto kao i ranije: prvi salter administracija i predaja dokumenata (glavni aplikant je menjao pasos u medjuvremenu pa smo novi predali i prijavili tek na intervuju, a predali smo i stari; samo su uzeli i rekli ok; mi nismo nista sami menjali u DS). Drugi salter oprostili se od novcanica u iznosu od 990 usd. Treci salter razgovor sa konzulom: sta radite, sta ste zavrsili od skole, koga imate u USA, cija je adresa navedena (promenili adresu u USA na prethodnom salteru). Onda jedno isto pitanje u razlicitim varijantama vezano za prethodne odlaske u USA posto smo dva puta bili turistiski (koliko smo bili, kod koga, koliko smo ostali, sta smo tamo radili, koje godine smo bili, kada poslednji put...). Stekla sam utisak da im je to jako bitno za slucaj da nismo ostali duze i da nismo nelegalno radili. Mi smo stvarno bili na po dve nedelje dva puta kod prijatelja i boravak u USA uklopili sa putom na Karibe na po nedelju dana. Interesanto je bilo sto je konzul prokomentarisao kako smo puno putovali i pitao nas "out of curiosity" cija je viza u pasosu za Arubu.Na kraju je rekao"everything seems fine and your visa should be approved today". Generalno nikakav fanfare suva administracija, a nakon toga smo se vratili na prvi salter kod naseg lika administrativca koga smo pitali da li to znaci da su nam vize odobrene na sta je on rekao u sustini da ali i ne jer treba dan dva da se provere ostisci prstiju?! i da ocekujemo poziv najkasnije za dan/dva/tri. Pozvali su nas odmah sutradan posle podne da dodjemo danas po pasose. Muz kaze da ga je sluzbenik presekao jer je telefonom rekao"Moram da vas obavestim........... da su vase vize odobrene". Zbog nacin na koji je zapoceo recenicu mislio je da nesto nije u redu. Eto u strahu su velike oci ali sve ispade ok. Ziveli i srecno svima preostalima u procesu!