View Single Post
  #279  
Staro 23.03.2019, 13:37
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Slicna situacija kao i sa mnom, ja sam bio na mesec dana da zavrsim sve oko papirologije (ssn, bank acc, drivers licence , gc) i vratio sam se da zavrsim fax(samo se to oteglo malo ), buduci da nemam kod kog da odem u US ici cu na bazene za pocetak, sto ti je moja preporuka ako nemas nekog da te pomogne. Imaces da kazes siguran posao, obezbedjen smestaj koji izadje 100-150 nedeljno , u zavisnosti od lokacije ... Upoznaces dosta ljudi, ima tamo dosta nasih koji ostaju posle isteka j1 vize...

Sto se fakulteta tice ne znam sta zavrsavas, meni fali jako malo da diplomiram na ekonomskom i razumem kad neko kaze da nema perspektivu , ne samo u US, nego i kod nas u Srbiji...

Meni je takodje svasta padalo na pamet, da odustanem od amerike i da krenem da ucim programiranje jer tu relativno brzo mozes da dodjes do pristojne cifre, a u americi ako budes radio poslove za minimalac(pretpostavljam 2 posla , 1 full i 1 part time) generalno neces imati mnogo vremena za napredak i usavrsavanje u struci. Vidim da dosta ljudi odlazi na master, ne verujem da sami finansiraju, vec da imaju neku stipendiju ili sta vec.

Realno moze se i u Srbiji lepo ziveti, ali jako mali procenat ljudi uspe u tome ovde.. Ja licno kada bi imao siguran posao koji je placen ovde 2000e ne bi razmisljao o odlasku bilo gde, ali je sve individualna stvar... Takodje mislim da kod nas u Srb nikad nece biti bolje...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote