View Single Post
  #1  
Staro 28.04.2008, 06:48
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Cool Los Angeles, California

Jelena i ja smo se smestili u jednom mestu koje je deo Los Angeles County, oko 25 min udaljeni od LA downtown-a. Mesto se zove Torrance, lezi na okeanu i u principu je pozeljno mesto za zivot. Posto imamo bliske prijatelje ovde, kod kojih smo i bili prvih mesec dana, odlucili smo se da bas ovde zapocnemo nas zivot u USA. Ovde je stvarno prelepo, ali i preskupo, i moje je misljenje da nije bas najlaksi odabir za emigrante. Ipak ne uzimajte ovo za sada zdravo za gotovo, jer cu verovatno imati neko bolje vidjenje stvari tek za par meseci. Neki ljudi koji su vec duze u ovom kraju sele se u neke jeftinije krajeve, drzave, kako bi sebi mogli da priuste neku nekretninu, jer je ovde otkidanje po usima...svakih 10 metara prema plazi 1K$ skuplji stan

Mi placamo 1 bedroom stan $1275. Jeste sve ukljuceno u cenu (gas za grejanje, voda, trash, cooking gas), jeste da imamo bazen, spa, teretanu, mesto za praking,...ali je cena isto dobra. Jedna digresija. Jos nismo krenuli sa nikakvim poslom pa mozete da zamislite koliko nas kosta mesec dana ovde Zato i kazem da cu imati neko bolje vidjenje na sve ovde tek kad uletim u sljaku. Za sad nam je svaki dolar mnogo skup i boli kad trosimo.

Najbolja stvar ovde je SUNCE svaki dan. Koliko to dobro utice na raspolozenje to je haos. Plaze su super, zive, vikendom bukvalno buknu, to je zezanje svuda i non-stop. Jos jedna dobra strana ovog dela Kalifornije je sto toliko mnogo ima mesta za videti i za posecivati koja su relativno blizu. Vegas je 4 sata odavde, Diznilend na pola sata, Holywood, Beverly Hills u blizini, dugacka obala sa raznolikim plazama, planine za skijanje od 1 do 4 sata udaljene (zavisi ko sta voli), jos nisam istrazio mesta, ali sam cuo da je super i za pecanje kad se zadje malo u planine, ko voli surf ima nekoliko plaza koje su fantasticne, golf i teniskih terena koliko volis. Bukvalno ima svega, ali sve i kosta.

Mozda sam malo konfuzno napisao post ,posto sam samo pisao kako mi sta pada na pamet, a ima toliko toga da se pise o utiscima odavde.

Pa izvol'te pitajte sve sto vas zanima
Reply With Quote