Tema: rent a car
View Single Post
  #12  
Staro 04.01.2014, 15:59
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=Makovi;43284]Hvala, Taji, to bi bilo izvrsno! To be more specific: Croatian drivers licence+international licence, one way air ticket, Croatian passport and an immigrant visa. Payment: valid Visa card. Zanima me za Californiu, s obzirom da po svoj prilici slijećemo na LAX. Sve najbolje za predstojeće blagdane!![/QUOTE]


Evo ovako stoje stvari, Makovi.

Sears Auto Centar u Mall-u u stvari ima AVIS rent-a-car agenciju. Moj upit je bio na period od mjesec dana, za 02/01/2014 - 03/03/2014.
Cijena iznajmljivanja auta za taj period je $845.97. U tu cijenu nije uracunato osiguranje i u slucaju udesa ili nekog drugog ostecenja auta, ti sve placas.
Ako uzmes osiguranje, W/LDW, znaci cijena gore pomenuta plus LDW (Lost Damage Waiver), onda ce te u konacnici izaci $1,162.47. U slucaju udesa sve ti oni placaju.
Za ovu cijenu se racuna auto neke srednje velicine (midsize car) sa neogranicenom kilometrazom.
Placanje je sa validnom Visa, Master ili nekom drugom kreditnom karticom na kojoj je tvoje ime (isto kao i na vozackoj). Nije moguce platiti gotovinom. U koliko nadjes stan i/ili kupis auto prije isteka tih mjesec dana, mozes slobodno da vratis auto ranije i razlika novca ce ti biti vracena bez problema.
Mora se biti minimalno 21 godine starosti da bi se auto uopste moglo iznajmiti. U koliko iznajmljivac ima izmedju 21 i 25 godina starosti, onda mora , na onu cijenu pomenutu gore, dodatno da plati $27 za svaki dan koriscenja auta i to se takodje placa unaprijed.

Eto, nadam se da sam pokrila sva pitanja oko iznajmljivanja auta i da ce vam ove informacije makar okvirno pomoci po samom dolasku u USA.