Tema: rent a car
View Single Post
  #13  
Staro 06.01.2014, 13:51
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Draga Taji, puno hvala na informacijama!

U međuvremenu sam se i sam potrudio koliko sam mogao na daljinu pa prekopao internet. Poslužio mi je onaj tvoj link sa usprednim cijenama pa sam svaki od tog većih rentacar agencija posjetio. Pravio se da rezerviram pa kad izbaci cijenu odustanem. Svi su +/- 1000$, bez osiguranja. Dječja sjedalica još 13$ po danu. GPS još 10, ali njega nosim iz HR.

Jako je korisna naročito informacija da možeš auto vratiti ranije i dobiti refund za neiskorištene dane.

Saznao sam preko Yelpa da je na LAX aerodromu katastrofa za rentacar, da se čeka u redu i do jednog sata čak i s rezervacijom unaprijed.

U međuvremenu je Pedjaas napisao (ne znam citirati s druge teme pa eto paste):

Polagaćemo na iznajmljenom automobilu. Kada rentate auto, znajte da velike rent a car agencije (tipa Avis) uglavnom ne dozvoljavaju da se polaže na njihovim vozilima. Pronađite neku low budget agenciju koja dozvoljava. U San Dijegu imate West Coast Rental, u downtown-u, skroz su cool, automobili su im doduše stari, ali dobri. Za mesec dana, renta nas košta $595, napravili smo deal. E sad, kod rentiranja će vam tražiti kreditnu karticu kao garanciju. Debitne ne primaju. Mi smo, prošli put kad smo bili, kao garanciju dali Intezinu Visa karticu iz Srbije (debitna je, ali na njoj ne piše da je debitna kao na ovim američkim) i prošla je. Eto ideje Ovog puta nismo imali sa sobom kartice kad smo došli, jer smo ih sve u Srbiji ugasili… tako da smo morali prvo da izvadimo kreditnu karticu, pa tek onda da rentamo auto. Tu smo se zeznuli. Gledajte da ponesete bar neku, pa makar bila i debitna.

Dakle za karticu treba paziti, ali sad je i to pitanje polaganja. Mi još nismo sigurni hoćemo li u LA sami ili u Arizonu kod rođaka za početak (razjasnit ću na drugoj temi). Ako bismo u LA morali bismo rentati i to kod neke low cost pa da manje platimo i još i polažemo.

Ako netko još zna za agenciju naročito na području LA koja bi to dopustila, neka se javi.

Hvala Taji još jednom i sve najbolje