View Single Post
  #15  
Staro 01.12.2008, 09:43
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Da u pravu si - ako nista drugo a ono bar to
Pazi, ja sam poslednji put u nasoj ambasadi u BG bila pre 7 godina i secam se da je tada bio taj natpis na zidu (o nemogucnosti promene statusa)... e sad ko zna sta se izmenilo do tada... uh kako godine prolaze....
Hehe pa da, to je mozda i najvaznije.
Malopre sam citao neke postove o teorijama zavere kako sve znaju i sve prate a ako ne znaju, saznace tako da ne bih o imenima.

Iz mog grada ima najmanje 20-30 ljudi koji su isli ko sezonski radnici na 4-6 meseci i "resili status" vencanjem. To im neko odredjeno vreme zabranjuje izlazak iz USA ali oni to tempiraju da dolaze ovde za Novu godinu ili na leto. Cak su kod mog kolege(iz Smedereva) roditelji isli na vencanje i dobili vize na po 3 godine.

Kao sto napisah, u formularima pise da necemo studirati, vencavati se, ostajati duze od vize itd.ali mislim da jedino uz zahtev iz ovdasnje ambasade tamo nesto proveravaju. Oni sami to da rade, ne verujem.

Pisem ovo,opet kazem, ne jer ja planiram tako nesto(jer je za mene bar svaki odlazak u ambasadu stres sam po sebi i uvek drugaciji i uvek mi je frka) nego da kazem da ima nacina za rodbinu koja nema pravo da radi a dodje turisticki. E sad to sto time zatvarate vrata ostalima (npr.dodje brat, ostane...tesko da ce nekog drugog brata ili sestru pustiti) to je treci padez
Mi danas idemo da zakazemo vencanje pa meni treba jedan konkretan odgovor.

Da li odmah po vencanju kontaktirati ambasadu ili cekati da stigne druga koverta(ocekujem je tih dana) ?
Hvala
Reply With Quote