View Single Post
  #255  
Staro 24.11.2021, 15:02
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Dogovor Uniona i Kompanije je da radimo dva praznika ali ta dva dana su placena plus dupla satnica .
To su petak poslije Thanksgiving i Nova Godina .
Ko je na top pay samo za taj dan zaradi za normalnih 10h zaradi oko 1150$( praznik 8x41=328$ + dupla dnevnica 81$ x10=820$ ) sto nije mala dnevnica
Mislim da su to dva najlaksa dana u godini , posto Kompanija hoce da uštedi .
Dosta se govori o budućem contractu (2023 - 2028) i najvjerovatnije cemo u strajk.
Novi predsednik Uniona propagira strajk kao glavno sredstvo u pregovorima tako da nece proci sve tako lagano kao predhodna dva ugovora.
Svi savjetuju da imamo fond za strajk iako je u fondu uniona preko 320 miliona za tu svrhu. Npr zadnji strajk John Deere je trajao 5 sedmice i izborili su se za bolje uslove rada i vece bonuse i vecu satnicu.
Nas zadnji strajk je bio 1997 i tada smo izborili veliku pobjedu za radnike. Zadnji ugovor je smanjio dosta nasa prava,uveli su 22.4 vozace ( manja satnica i nemaju zastite) . Mi smo glasali protiv ali su našli klauzulu da je potrebno 2/3 clanova da glasa protiv ali to je sada sve promjenjeno ( to smo promjenili prije 6 mjeseci) i nase benifiti sada idu od prvog dana strajka( a ne od 8 dana kao prije). Trenutno mi drzimo 7% ukupnog BDP u US ekonomiji sto se tice logistike i dostave.
Profit je kompanije je ogroman samo zadnji kvartal je 1.9 bilion , i akcije kompanije je porasla od početka ove korone za 150% sa 88$ do 215$ po akciji placaju dividendu 3.1$ po akciji.
Njih ne interesuju union employees samo njihovi bonusi i profit za vlasnike akcija.
Reply With Quote