View Single Post
  #256  
Staro 26.11.2021, 09:28
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Nisam nista pisao detaljnije o nasim dostavnim vozilima .
Mi ove trucks zovemo Package cars
Postoje 500,600,700,800 ,1100,1300 modeli Package cars. Oni su ih nazvali po tome koliko paketa moze stati u njih prilikom dostave ili pick ups. Skoro svaki centar ima i bulk trucks koji pretezno vrše dostave u shoping centrima i u njih moze stati prilicana kolicina paketa.

Organizacija paketa u Package cars
Po sredini Package cars imaju dvije police koje idu cijelom duzinom kamiona . Gornja desna polica na koju idu paketi podjeljena je na 1000 i 5000 broj police a donja desna polica u kamionu na 2000 i 6000 broj police. Lijeva gornja polica kamiona je podjeljena na 3000 and 7000 policu a lijeva donja polica na 4000 i 8000 broj police. Sto se tice samog poda kamiona i on je podjeleljen ali ne numericno nego samo kao Prednji lijevi , prednji desni
Srednji desni, srednji lijevi i zadnji lijevi i zadnji desni.
Ova podjela je jako bitna posto se se paketi slazu u Package car na osnovu "pal number label". Taj label sistem dodjeljuje posebnom masinom prilikom prolaska na traci . Na tom pal labelu je naziv rute i broj gdje treba paket da bude slozen u kamion. Tako npr krece paket sa 1234 label number i on mora biti slozen na 1000 policu sledeći 1342 isto tako na istu policu ali da budu slozeni numerickim redom. To je organizovana na način da je 1000 polica pretezno jedna regija na ruti a isti broj ( pal number) je ista ulica ili isti biznis. Tako npr imam dostavu za neki biznis pal number 1378 i uređaj (diad scener koji vozac skenira pakete prilikom dostave) mi kaze koliko komada paketa imam za tu dostavu i koji je pal number . Imali smo slucajeva da nam padne sistem i mi vozimo rutu "old school " po brojevima polica posto svaki broj je jedna geografska regija na ruti. To se desilo tri puta kako radim i nije bas lako voziti rutu potpuno slijep.
Tako ako vidite ups vozaca kako stalno gleda u taj diad uredjaj koji nosi on gleda narednu dostavu,gdje se nalazi u kamionu i koliko komada paketa. Mi preko tog skenera sve radimo, i imamo sve informacije o cijeloj ruti sa svim adresama i dostavama i vrijeme za pick-up.
Zamislite situaciju da ti osoba koja slaze kutije u Package car pogrijesi broj police a to se desava svakodnevno. Pokusavam naci na polici ali nema je i znam da se moram vratiti nazad ako je kasnije nadjem . Svakodnevno imam 350 do 400 paketa i oko 150 do 190 dostava . Imam 17 pickup od 15 do 18h . Možete zamisliti kojom se brzinom i preciznosti mora to sve odraditi da se ne gubi vrijeme i da se sve stigne.
Moju rutu vozim na način da obavim prostora u kamionu tako da dostavljam bulk stops ( 15 i vise kutija) i onda slazem kamion i nastavljam . Tako da mi se ne desi da gubim vrijeme kasnije na pronalaska paketa koji je eventualno stavio na pogresno mjesto.
Mnogi mi kažu uspori placen si na sat ali je problem kada se sastave puno preostalih dostava i pickups koje trebas pokupiti a da ne govorim da to sve mora ići odvojeno u kamionu jel kako pronaci paket ako se sve izmjesa ( i dostave i pokupljeni paketi) . U svu ovu jednacinu mora se uzeti da biznisi zatvaraju u 17h za dostavu a svi paketi koje pokupim imaju i next day pakete koji moraju na avionu u 10h tako da u skladistu moraju biti do 20:30 h da bi se mogli odvesti do aiport . To su naši primium paketi i tu je veliki prioritet .
I tako kada neko kaze da smo pu o placeni, vjerujte nismo
Reply With Quote