View Single Post
  #258  
Staro 02.12.2021, 14:48
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Package car unutar centra

Mi imamo u nasem habu 6 Pen , kroz svaki pen ide traka a na svaki pen ima 35 parking mjesta za package cars. Svako vozilo je parkirano na predviđeno planirano mjesto (ako je Pen 4 ide od broja 400 do 435). Vozila su parkirana jedna nasuprot drugih (pen 3 prema pen 4) i veoma su blizu parkirana tako da ima samo oko 10cm prostora između vozila.
Kada se vratimo nazad za rute nase je da odredjene pakete odlozimo na odredjena mjesta ( high value pkg ,clerks pkg, next day pkg and international pkg) I onda otvorimo zadnja vrata da se istovari ostatak volume koje smo pokupili tog dana. Mi isto tako handlujemo i čekove koje smo imali tog dana ( c.o.d. cas on demand) Poslije istovara package car postoji radnik ( car washer) koji sipa gorivo ( imamo 6 pumpi) i pregledava kamion onda ga ponovo preparkirava na mjesto koje je predvidjeno naredni dan.
Nase vozaca je sa upisemo u Diad miljazu I ako ima nekih kvarova sa prijavio podnoseci zahtijev mehanicarima ( ima knjizica d.v.i.r u kamionu koja ima dvije kopije za prijavu kvarova ).
Mi u centru imamo 10 mehanicara koji su rasporedjeni u tri smjene , oni su duzni da redovno odrzavaju vozila I da otklanjaju eventualno prijavljene kvarove od strane vozaca.
Isto tako svaki centar osim menagmenta ( on road supervisora i centar managera) ima od 3 do 5 osoba za logistiku vozacima i podrsku custumers ( o. m.s .operation manager support )

Sto se tice naseg objekta gdje postoje 3 centra mi imamo oko 270 vozaca I nekih 300 brown vozila ali u peek seson sve se to uvecava za 30% do 50% . Trenutno za ovu bozicnu sezonu imamo oko 100 rental budget vozila. Kazu da placaju za te rental preko 35k dolarica sedmicno sto ih rentaju
U peek season je objekat je kao jedna velika kosnica pcela a tako isto i oko objekta
Reply With Quote