View Single Post
  #263  
Staro 10.01.2022, 03:09
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Sretna Nova Godina i svi praznici , da nam bude bolja i da ovo ludilo od korone prestane vec jednom...
Kratki update za ove vozace koji su dobili otkaz , svi su dobili posao nazad ...
Niko nije dobio back pay sto je I ocekivano ali je union uspio da ih vrati na njihove redovne poslove.
Oni su bili bez zdravstvenog osiguranja ( mora se raditi minimum jedan dan u sedmici) za vrijeme suspenzije ...
Jos radimo 6 dana u sedmici i nije nam poznato koliko ce trajati. Managment moze natjerati da rade subotom vozači koji imaju manje radnog staza, tako koliko im treba vozaca oni idu odozdo prema gore i forsiraju te vozače da rade. Trenutno sam 10 od kraja sto me ne stavlja u sigurnu zonu posto forsaju 15 vozaca za subotu. Jedini nacin da se to izbjegne je call in ( 3 call in u 9 sedmica ) ili ostajati duze ranim danima da se postigne DOT kvota 60 sati sedmicno ( ili priblizno da nemaju interes da te zovu).
Vrijeme za radni dan se računa od vremena clock i to clock out ( uracunato i lunch pauze). Fakticki ako radim 10h + 1h lunch time = 11h dnevno i to je oko 55h srdmicno za 5 dana. Nadati se da nece zvati za 5h posto te moraju skloniti sa ceste prije tog vremena ( kazne su $25k za kompaniju I $5k za vozaca). Managment da bi smanjio zloupotrebu DOT dao je da se sav volume mora biti do 20h a next day volume to 19h. Tako ako imas pick ups moras da zavrsis ili da zoveš da neko pokupi tvoj volume. Druga svar cim se menagment sluzi pomjera start time za vozace tako da se krece
pola sata kasnije i pravilom oko volume skraćuju vrijeme da duže ostajemo. Vozaci su počeli da koriste lunchtime kada se vrate u hab da bi uhvatili to vrijeme ali i to su ukinuli kao lunchtime se mora koristiti na ruti . Sada se koristi strategija da se max uspori i zove za pomoc oko volume ako ti ne pošalju vozis volume u hab i ponovo se vraćaš na rutu i nastavljam dostave. Tako se dobija vise vremena ali sve je to zajebancija ako se nastavi ovako borit ćemo se sa masovnim call in u istim danima i to je veliki problem za managment ( rute stoje nema vozaca)...
Oni mogu jednostavno da riješe problem zapošljavanjem i treniranjem vise vozača i tako da se rijesi problem. Tada oni imaju problem naci posla za te vozače posto imaju 8h garantovao svaki dan.
Sva ta mentalna igra macke I misa nema kraja , stalno treba biti na oprezu stalno pokušati zaštiti svoje pravo . Jednostavno mora se znati ta prava linija koja jako tanka izmedju njihovih (managment) I nasih interesa.
Meni je ponekad zao tih novih vozaca koji prolaze istu torturu od strane managmenta sto sam i sam prosao. Oni im uzimaju mjeru ( mentalnu i fizicku izdrzljivost) ... Kada vidim njihov volume ujutro bude mi zao pa zovem managment da im pomognem kada završim ali oni to ne dopustaju ...
Na taj nacin gubimo mnogu ljudi ( odustaju,povrede,incident) ali oni koji ostaju su pro vozaci i mozes racunati na njih... sve to traje do godinu dana od kvalifikacije, kada dobijes njihov respect sve prestaje i ide se na druge nove vozace...
Nastavice se .....
Reply With Quote