View Single Post
  #264  
Staro 10.01.2022, 20:10
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Nikad mi nece biti jasno sta izigrava taj management u UPS.Ljudi rade kao dostavljaci paketa a treniraju nad njima neku disciplinu kao da su u vojsci.

Ja sam trebao voziti i ovaj peak season ali sam na kraju odustao.

Par stvari mi i dalje nije jasno

Koja je poenta tog zdravstvenog osiguranja ako moras raditi 1 dan sedmicno? Recimo neko polomi nogu i ne moze raditi 6 meseci sta se desava sa tim osiguranjem na kraju? Meni je jedan vozac rekao da je imao transplantaciju bubrega i da nije ni dolara platio...


Sto se tice te pauze za rucak, kada sam ja radio oni su nas forsirali da radimo i za vreme pauze, eventualno ono napravis neki predah 20-ak minuta da pojedes nesto i odes do wc-a, ali su neku vozaci praktikovali da zavrse posao i onda budu sat vremena ispred hub-a sto nikako nisam kapirao ali ok

Ovaj Hub gde sam ja radio konkretno je zaposlio i previse 22.4 vozaca, i kada sam pricao sa supervisor rekao je da nema dovoljno posla za sve kada nije peak season i da im daju da rade preload, carwash ili sta god, koliko sam skapirao oni imaju zagarantovanu zaradu od 21$ dnevno bez obzira koliko i sta rade? Mislim ono koja je poenta ako ces jedan dan raditi preload preko noci, drugi dan raditi carwash i slicno , klasicna jeb$cina

Takodje ne kapiram pravila na osnovu kojih odredjuju zarade za iste pozicije ali u razlicitim hubovima, Npr ovo gde sam ja preload je trenutno placen minumum wage oko 15 dolara, 30-ak milja od mene preload placen 21 dolar na sat. Moj hub placa 21$ vozace sezonce, dok npr hub u u Virdziniji kod aerodroma placa 26$, nidje veze ali ajde ....


Dok UPS ne uradi nesto radikalno i promeni uslove rada i plate za part time radnike uvek ce imati problem da nadju radnu snagu. Po meni mnogo vise i teze rade ljudi koji su na preload, rad od 3 do 9 preko noci, ne stajes, placen minimum wage, dok je npr vozac mnogo laksi , radno vreme od 9 dok ne zavrsis vozikas se okolo komuniciras sa ljudima.... Ovo je barem iz nekog mog iskustva. Nikad mi se niko nije izdrkavao dok sam radio tih par meseci kako na preload tako i kao vozac, kad god je trebalo nesto uvek su me kulturno pitali da li mogu pokupiti taj i taj ups store ... Jedino sto nije bilo okej oko praznika je ta komunikacija na relaciji menadzment vozaci, Par puta se desilo da sam izvisio jer je bilo previse vozaca, par puta su preko DIAD slali poruke o late start next day u npr 7 uvece sto neki vozaci koji su zavrsili ranije nisu znali....

Sve u svemu lepo si rekao igra macke i misa na relaciji menadzment zaposleni, bez ikakve potrebe treniraju neku strogocu kod ljudi, doduse ima i onih koji nalaze rupe i umeju da budu bezobrazni ali izgleda da je sve to deo posla
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote