View Single Post
  #267  
Staro 17.01.2022, 01:00
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Meni je drago da nisi definitivno otpisao UPS i da imaš namjeru praviti karijeru ali sto vise odlazes samo si na gubitku. Po meni te prve dvije, tri godine dok ne legnes na svoju rutu su najgore i sto prije krenes prije ces to ostaviti iza sebe. Tacno je to sto kazes da sa part time u skladistu se ne moze prezivjeti ali u kombinaciji sa full time ili nekim povremenim gig poslovima (uber,lyft amazon flex) moze se fino zaraditi dok ne legnes na full time driver posao.
Ne treba zaboraviti i da UPS daje taj school tuitions (25k za 4 god) tako da mozes i to iskoristiti ako hoćeš ici u tom pravcu. Poznajem dva vozaca koja su radili +10 god kao part time. zavrsili faks i opet dosli u vozace .
Ako je tvoj plan mozda da se prebacim u managment ( on road supervizor) sa driver pozicije mislim da je potreban fakultet ili minimum 3 god kao vozac ...
Po meni package car driver je najbolja pozicija a poslije ici na feder driver ako vidis da ne mozes vise to fizicki raditi.
Na pocetku nije bas neka lova ali kako kroz progresiju plate guras sve je bolja I bolja plata. Prva godina je +$50k a druga vec ide na +$60k , moja treca je +$75k a na top pay si svake godine +$100k. Ova progresija je sranje ali svako jbg mora da je prodje.
Niko ne racuna health osiguranje i kompany penziju samo taj paket vrijedi + $1000 a za to platimo samo mjesecni union fee ( 2,5 satnice)...
Ovdje sam podjelio dosta informacija o ovoj kompaniji ( preko 150 postova) a uvijek stojim na raspolaganju da pomognem ako neko hoće da krene ovim putem ...
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote