View Single Post
  #221  
Staro 01.06.2018, 22:09
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Drustvo ja danas uplatila USCIS Immigrant Fee sa Maestro kartice Komercijalne Banke. Prvo sto treba da uradite da odete na -

https://myaccount.uscis.dhs.gov/

i napravite svoj nalog,nakon toga vam stize Verifikacioni mail da aktivirate svoj nalog na USCIS. Pratite dalje korake. Ako slucajno 'A' number ne moze da se upise dodajte nulu na pocetku. Obavezno neka vam Visa Summary (Zuta koverta tj papiric koji je zaheftan na koverti bude pri ruci da prepisete) DOS CASE ID je Vas Case Number samo bez Nula (2018EU1234) upisujete. I Za svakog pojedinacno uplacujete fee. Kad ste sve podatke (sa kartice ubacili) nakon par minuta vam stize Email da je uplata prosla i dobijate sadrzinu da je uplaceno. Sada dobijete i vas Recipiet number(u email-u) koji pocinje sa -IOE- (IOE i 10 brojeva) - Taj broj je potreban da bi se pratio status GC (meni sad pise da je 'In Progress'. Odaberete tih 5 Secret Questions (odgovore zapisite negde na papiricu da ih imate),i onda resavate kviz od nekoliko pitanja sa ponudjenim odgovorima (Mislim da su ova pitanja radi provere identiteta tj da ste to vi zapravo,a ne neko drugi) Na kraju vam pise 'Congratulation,you succefully paid USCIS immigrant fee i datum' (Izgleda kao uplatnica) To takodje istampate i neka bude kod vas za vas record Za sat vremena sam sve zavrsila
Imam 2 pitanja. Prvo:
Da li su "Secret questions" pitanja na koja odgovaraš kad hoćeš da proveriš status?

Drugo je lakše:
Da li su teška kviz pitanja?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote