View Single Post
  #2  
Staro 14.07.2014, 06:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
Pozdrav svima,

E ovako imam pitanje jedno. Posto sam zavrsio srednju skolu i upisao fakultet (Fakultet za kompjuterske nauke) i planiram da se prijavim u oktobru na lutriju. E moje pitanje je sad : U slucaju da budem izvucen jel moram odma da idem za Ameriku ? mislim kad se sve to sredi i ragovori u ambasadi ... ili mogu da zavrsim osnovne studije koje traj 3 godine pa da onda odem? I jel moguce sa nasih fakulteta preci na neki u Americi? Inace planiram da se preselim u Chicago ako budem izvucen I recite mi kad zavrsim 3 godine studija kako se po Bolonji na engleskom zove? Mislim koji je to stepen obrazovanja u USA?

Ivan
Moj ti je savet ne lupaj glavu dzabe, ponasaj se da je sve kao sto jeste i ako te izvuku onda misli o tome. Studiraj sta si poceo, svaki ispit polozen tu ti je zlata vredan jer ovde mnogo vise to kosta. Prati sta ti kolege pisu, sta se ovde trazi, nauci sto vise mozes vezano za nesto sto se moze unovciti. Pa dobio, ne dobio na lutriji, mozes naci nacin da odes ako vec imas pravo znanje u glavi. Naravno uci i Engleski usput, bez toga je naravno sve teze.

Sve je moguce, preci sa fakulteta na fakultet. Ali imas li za to $$$ ?
Reply With Quote