View Single Post
  #23  
Staro 10.05.2019, 18:41
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nutelyca Prikaz poruke
To nam je svakako plan, kao i zelena lutrija.
Igraćemo lutriju i čekaćemo momenat da brat dobije papire (tek se nedavno oženio) pa ćemo pokušati i sa spajanjem porodice.

A do tad ćemo pokušavati preko radnih dozvola, preko njegove firme, mog fakulteta tj. nastavka studija u inostranstvu (tu me samo brine razdvajanje koje može dosta potrajati jer se u slučaju studija ne može povući partner ako sam dobro pročitala).
Šanse su nam realno vrlo male, ali opet kažem ništa nas ne košta da pokušamo.
mozes zvati partnera iako studiras, procitaj malo bolje. U Americi je to OK jer mnogi Amerikanci jos uvek stupaju mladi u brak jos dok studiraju...

uglavnom posto si sve ispricala moje skromno misljenje je sledece.

na vasem mestu ja bih USA ipak stavio kao plan B. Igrajte dakle DV to svakako, to nista ne kosta.

E sad zasto B plan. Nemoj pogresno da me shvatis, ali vasa situacija je dramaticno drugacija od situacije brata tvog decka. Prvo, on je otisao sam i tako ostavio sebi mogucnost da sredi boravak i preko BRAKA. To je posle DV, drugi najlaksi nacin, ako ostavimo po strani druge aspekte braka koji mogu biti komplikovani....

Vi kao bracni par tu mogucnost nemate.

A otici na jednu vizu, pa jos ogranicenu, cela porodica pa da li cete produziti vizu, znas, ja LICNO mislim da ne vredi cimanja. Narocito ka je sada sve lakse otici u EU, a kao sto sam vec pisao u EU se jednako lepo zivi...

Gledajte da odete u EU to je plan A, a Ameriku ostavite samo za slucaj da vas ufonja DV !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote