View Single Post
  #32  
Staro 27.04.2018, 19:34
Kokonau Kokonau je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno

Dragi sapatnici, ja sam od onih pasivnijih forumaša koji crpe informacije, a slabo šta daju za uzvrat, pa vam dugujem bar ovaj izveštaj sa intervjua koji je bio 25.04.

U principu znate već sve o proceduri, pa tu nemam mnogo šta da dodam.
Jedino na šta bih ukazala novopečenim mladencima je da osim fotografija pripreme i drugi dokaz veze, npr. screenshot prepiski na kojima se vidi datum. Mi smo poneli gomilu fotografija sa najrazličitijih putovanja, i konzul je nasumično vrteo album, zatim se zaustavljao na određenoj slici, pitao tačnu lokaciju i tačan datum putovanja, a zatim tražio u oba naša pasosa pečat koji bi trebalo da se poklopi sa pomenutim informacijama. I onda tako u krug... Tako da, bilo bi lakše da smo imali prepiske sa datumima, skratilo bi nam muke svima. Njima je samo i jedino bitan barem jedan datum koji potvrđuje vašu vezu pre venčanja, a slike nemaju datum...
E da, na kraju nam je samo rekao: Ovo izgleda u redu. Na žalost nismo čuli milozvučne reči: Welcome to America!

Još jedna stvar, ne znam da li je samo trenutno zbog gužvi ili slično, ali rečeno nam je da ne možemo podići pasoše lično, iako smo iz Bg-a i to smo želeli, nego moramo preko DHL-a. Pratili smo naš slučaj online i videli danas da su vize ISSUED. Ali sigurno ćemo ih dobiti tek posle praznika, tako da radovanje odlažemo do daljnjeg, dok ne vidimo crno na belo na zeleno

Najjači utisak iz ambasade: U jednom trenutku ulazi radnik obezbeđenja, stamena Srbenda, iz dubine duše izvuče sav šlajm iz pluća i fljusne ga u česmu u sred čekaonice gde ljudi i deca piju vodu dok čekaju. Da, odluka o odlasku odavde je bila prava!