View Single Post
  #6  
Staro 06.10.2018, 01:44
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala @Magelan na divnom opisu grada. Moraću da ga posetim kad odem u USA. Blizu je Hjustona (par santimetara na karti ), pa mogu da "trknem" za neki vikend.

Sigurno USA kriju puno ovakvih neotkrivenih dragulja. Voleo bih kada bi članovi foruma koji žive u USA opisali svoje gradove. Ja ću sigurno pisati o Hjustonu.
Ovakvih mesta je jako puno po Americi. Da nisam vozio kamion, verovatno mi jug u zivotu ne bi pao na pamet. Kada sam obisao celu Ameriku uzduz i popreko, onda sam mogao da lepo sednem, saberem utiske, i krenem dodatno da istrazujem mesta koja bi su mi zapala za oko tokom putesestvija. Moji favoriti su Virdzinija, obe Karoline, Dzordzija i Teksas

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Mozda gresim u razmisljanju al nekako uvek sam smatrao da bi teze bilo pronaci posao po manjim gradovima........tj. manja ponuda poslova od velikih metropola. Npr. u NYC posao nece naci u roku od 3 dana samo onaj ko nece da radi

@ Magelan
Mozda si pisao u nekoj drugoj temi ali u kojoj oblasti si nasao posao?
Nisam najbolje definisao. Manji gradovi su najlaksi za ljude koji su se vec snasli u nekom vecem gradu, imaju mogucnost za preseljenje, a manji zivotni troskovi svakako nisu na odmet. Imamo naravno i kategoriju imigranata koji imaju vec nekog u manjem gradu poput Spartanburga pa mogu tu i da startuju.

Ovde je recimo velika zajednica Rusa i Ukrajinaca. Prvi talas je dosao nakon otvaranja BMW-ove fabrike sredinom devedestih, a onda su oni povlacili ostale.

Ja sam bio u trucking-u i zdravstvu pre ponovnog upisa studija.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote