View Single Post
  #2  
Staro 17.08.2016, 12:29
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik drekavac Prikaz poruke
dragi ljudi imam jedno meni bitno pitanje na koje nisam uspeo da nadjem odgovor na forumu, nadam se da cete mi pomoci.

ako neko ima spor sa mobilnim operatarom (u mom slucaju vipom), ja nisam platio dug, oni potrazivanje prodali sad ta agencija hoce da me sudski tuzi.

ako ne platim i ako krene postupak, da li to moze da mi utice na viziranje? jos nisam dobio datum viziranja, pa nisam ni krenuo sa prikupljanjem dokumentacije. ne znam da li to negde stoji i da li se vidi u onoj dokumentaciji koja se predaje i da li to pravi komplikacije prilikom dobijanja vize?
U spisku potrebnih dokumenata za DV a vezano za Court recort pise:

"Applicants who have been convicted of a crime must obtain a certified copy of each court record and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency. Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview. Court records should include:
  • Complete information regarding the circumstance surrounding the crime of which the applicant was convicted
  • The disposition of the case, including sentence or other penalty or fine imposed."
Znaci ako je neko osudjen za kriminalno delo. A i pitanje je da li se neplacen racun(i) mobilnom operateru racunaju kao Crime?!? Ne verujem.


Mada, iskreno, ja bi platio dug. Tako ne bi razmisljao da li takav spor ulazi u potvrdu od suda i da li to treba da unosim u DS260. Ne bi zeleo da mi to visi nad glavom pa da prilikom background check-a to od nekud izleti a da nisam spomenuo u DS260. U principu, neplaceni racuni, izuzev neplacenih racuna americkih drzavnih institucija, ne bi trebalo da su razlog za odbijanje. Ali opet...


Ovo je samo moje razmisljanje... Veliki je ulog u pitanju...Better safe than sorry
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote