View Single Post
  #5  
Staro 12.10.2014, 08:03
Kris Kris je offline
Član
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Hvala vux na interesovanju.

Bio sam i ja na OPT ali je to bio voluntary work. Nisam mogao drugačije da dobijem niti da me prihvate...surovo,ali sam prihvatio da bi mi odobrili OPT.

Sto se tiče para i mog rada,to nije bilo ni zbog kakvog uzivanja. Samo da bih mogao da platim školu i racune. Daleko sam ja od bilo kakvog materijalnog uzivanja.

Da,postoji opcija da dobiješ authorized work off campus, ali je za to potrebna neverovatna dokumentacija...da su se zivotne prilike promenile u porodici...ozbiljna bolest...itd...ekstremni primeri. Mada...sada je kasno za to.

Sto se tiče advokata...ovde su svi objektivni...i nema šanse da dobijem zelenu kartu preko dv lottery, posto sam prekoračio uslove F1 vize i radio bez dozvole. Kažu da je jedini način, zenidba...posto se zenidbom oprasta nelegalan rad i ilegalan ostanak.

Hvala za trud za sajt...citao sa taj i mnoge druge sajtove...niko ne savetuje AOS...uglavnom kažu CP...e sad...i CP zavisi od zemlje do zemlje. Zato i pokusavam da nadjem nekog ko je bio u slicnoj situaciji i isao na intervju kod nas.

Retko da neko dobije zelenu lutriju ovde u americi i imigracioni advokati imaju vrlo malo iskustva oko toga. Uglavnom su njihova znanja bazirana na AOS through marriage,work...zvao sam nekoliko njih ovde,koji su pruzali free consultation i svi su mi rekli da preko AOS ne može ništa da se uradi, osim da se uvalim u još veći problem. Kad sam ih pitao za CP,nisu ništa mogli da mi kažu o tome,jer je to...kao...drugačije od zemlje do zemlje...mada je takodje njihov savet bio da ne radim CP, jer ako napustim ameriku, tj. Vratim se u svoju zemlju i ne budem odobren, velika je verovatnoća da ću dobiti bar na 10 god ulaska u ameriku,ako ne i dozivotno... :(...i onda ne postoji šansa da se bilo šta uradi...a ako sam ovde...bar...kad tad mogu da upoznam nekog i ostvarim bracnu vezu...itd.