View Single Post
  #9  
Staro 06.02.2016, 21:10
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bruno Prikaz poruke
Samo glavna grad (Washington DC) pogotovu ukoliko imas decu. Menjao sam lokacije za zivot po Americi vodeci se glupim izgovorima kao sto su srpska zajednica, klima, troskovi zivota. Samo DC ili glavni grad bilo koje drzave na svetu daje najbolje.
Srbi, Chicago i kamiondziski poslovi nece doneti nista dobro, vecina ljudi tamo ne zna ni jezik, godinama su tu i nista ne znaju. Skole su lose i takse velike kao i svaka seljacka drzava bez pravog biznisa, ceo MidWest nicemu ne vredi. Seljaci i poljoprivreda, kamioni i lose obrazovanje.
California, samo klima i to zimi, leti su velike vrucine, skole su dobre ali u izuzetno skupim krajevima. Poslovi samo za IT ili Medicinu, sve ostalo jako tesko i izuzetno malo placeno za nove imigrante.
Carolina, i nije bas east coast, gografski da ali ekonomski apsolutno ne. Charlotte crnacki, robovski grad izuzetno jefine radne snage. Nekada je to bio odlican grad za trucking business ali je i to puklo.
Washington DC, pravi east coast, centar Amerike i biznisa sa nenormalno mnogo novca i vrhuskih skoli na malom prostoru, pre svega law school. North Virgina jos bolja Arlington, Fairfax county, Pentagon, CIA. Ovde je centar svih americkih ustanva. Vrhunske skole 10/10. Belci, kriminal i ubistva nema. Pogledaj online sta je Arlington,VA po kvalitetu zivota. Stanovi skupi ali takse male i vrhunska prilika za napredak pogotovu ukoliko imas plan da zivis u Americi sa decom.
Slozicu se sto se DC-ja tice. Ziveo u Chgo malo jace od 5 godina i glavom bez obzira vristeci pobegao za DC (Northern Virginia).

DC zaista pruza puno. Medjutim, sam distrikt ima delova koji su ok (NW kvadrant) medjutim ima delova koji su podjednako losi kao i losi delovi u Chgo West & South Side...

Da je bas toliko belo, i nije bas. Severna Virdzinija ima jedva iznad 50% belog stanovnistva i vrlo je etnicki sarolika. Loudon je mozda malo homogeniji, ali Fairfax i Arlington su vrlo saroliki. Prince William Co je tek sarolik, mada Woodbridge i Manassas mi se nikad nesto nisu svidjali... Moja zgrada u Aleksandriji je recimo bila mahom nastanjena Etiopljanima, Arapima i Hispano populacijom. Da je kriminal u Severnoj Virdziniji u poredjenju sa Distriktom i Merilendom neuporedivo nizi - jeste. Da su skolski distrikti odlicni - jesu. Da je Arlington vrh vrhova - jeste... Pitanje je samo koliko je novopeceni imigrant u mogucnosti da priusti Severnu Virdziniju, pogotovo Arlington. Cak i zona DC-ja sa strane Merilenda koja je ok (Montgomery County) je manje vise ista prica kao Fairfax sa cenama, samo su im takse mnogo nepovoljnije nego u Severnoj Virdziniji. Prince George's County u Merilendu sa druge strane ne zelim ni da komentarisem.

Carolinas... Hm... Ja sam u zdravstvu, meni bi recimo Karoline mnogo vise prijale nego DC sto se zarade tice. U CLT sam bio dosta puta. Nako... Ima delova koji su sasvim ok za zivot. Jeftino je. I manja je segregacija nego u Chgo recimo. Mada moji favoriti u NC su ipak Triangle Area i Asheville... Ja sam vise pristalica Juzne Karoline. Greenville, Charleston, cak i Hilton Head Island su mesta u kojima bih ziveo bez problema... Naravno, sva tri su na listi posle Arlingtona (Pentagon City, Crystal City, Rosslyn, Clarendon, Ballston...)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bruno Prikaz poruke
Papiri, GC, pasosi, SSN, vozacke dozvole, credit score i ostale gluposti su najmanji problem. Vecina nasih dolazi bez ikakvog znanja jezika, uzasnog obrazovanja i potpuno pogresnih informacija u vezi sa zakonima i njihovim procedurama. Sve mozes da dobijes od zdravstvenog osiguranja, food stamps, i pomoci drzave za posao, samo ako procitas i postujes njihove procudere ko je eligible a ko ne. Ovde su zakoni i procedure vise nego jasne.
Sa ovim vec ne bih mogao da se slozim.
Na koju varijantu bez SSN-a mozes da se zaposlis, pa sve i da nemas papire? Kako ces da funkcionises bez vozacke dozvole? Koji stan ti to mozes da iznajmis bez kreditne istorije? Bez SSN-a u Americi ne postojis, te stoga kako mislis da dodjes do zdravstvenog i food stamps? Bez SSN-a nisi podoban ni za jedno od gore navedenih. Ili si hteo da kazes da su procedure oko GC, SSN, DL najmanji problem - u tom slucaju da. Pravila se znaju i zna se kako se dolazi do toga. I u tom slucaju - da, definitivno je najveci problem neinformisanost, a jos gore od toga mozda sirenje netacnih informacija, a dosta imigranata cesto naginju na tu stranu...
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 06.02.2016 at 21:57.
Reply With Quote