View Single Post
  #2  
Staro 08.04.2014, 21:29
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

Nastavak:

Premro sam od straha i shvatim što se dogodilo: sistem je zaracunao 30xcijena noćenja umjesto da prebaci na mjesečnu cijenu. U tom trenutku stiže mi i od domaćina "nova cijena", ja pomislim ispraviti će, a kad tamo neke cifre u tisućama dolara!

Naravno, ja odbijen istog trenutka i brze bolje napišem žalbu airbnb-u. Srećom, na kartici uvijek imam samo točan iznos (tom karticom plaćam preko interneta samo). Zato mi je kartica bila odbijena informacija stiže email od airbnb-a "obratite pažnju, stavite novce, dužni ste nam!"

Ja brzo domaćinu pišem neka otkaaže sve, da nešto ne valja. A on već offline.

Cijelu noc probdio. Već sam pomislio sad će me deportirati zbog duga airbnbu.

Sutradan ujutro dolazi email: domaćin otkazao, šaljemo vam refundaciju. I stvarno. Sve vraćeno, čak i oni za tjedan dana koliko je prvotno rezervirano. I još dolazi danas isprika u obliku poklon bona 25€ za moj sljedeći airbnb boravak uz objašnjenje da su imali privremene tehničke poteškoće.

A domaćin je bio toliko pun razumijevanja da mi je omogućio da PONOVNO bukiram, ovaj put odmah na mjesec dana. Nije bilo nikakvih problema, iako sam imao pola u eurima pola u dolarima, sve se naplatili, makar je vidljivo tek kroz 3-4 dana. Domaćin se također požalio airbnbu.

Poanta ovog mog izlaganja nije da vas odvratnim od airbnb-a. Samo pripazite da odmah bukirate točan broj noćenja, a ako morate mijenjati, ne koristite opciju change nego zamolite domaćina da sve otkaže, pričuva vam smjestaj dok ne dobijete refundaciju pa onda bukirajte ponovno.

Inače već smo praktički prijatelji s ljudima kod kojih idemo. Imat ćemo bolji smjestaj nego u vlastitom stanu u domovini, a ponudili su se i da nas na aerodromu pokupe!

Tako da svakako preporucam airbnb, ali uz oprez!