View Single Post
  #81  
Staro 27.09.2017, 15:05
Golic Golic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 26
Nepromenjeno

Drugari, da vam se i mi pohvalimo vize su nam odobrene 18-og Septembra, danas stigli pasosi pa mozete i nas obojiti u tabeli za DV 2017. Zelim da se zahvalim svima koji su sa svojim savjetima, iskustvom i podrskom doprinjeli da sve ovo realizujemo. Hvala forumu sto je omogucio da na jednom mjestu pronadjem odgovor na svako pitanje koje mi je za ovo cijelo vrijeme palo na pamet.
Razgovor je bio u Sarajevu, prvi salter prijatan razgovor dok je zena preko puta nas uzimala dokumentaciju i kuckala podatke o nama, platili na drugom i na trecem salteru razgovor sa ambasadorom. Kako imamo malog ali jako nemirnog djecaka on je dominirao cijelo vrijeme, unervozio se od putovanja koje je trajalo cijeli taj dan pa je trcao po onoj cekaoni, hocemo ici napolje, pjeva pjesmice, hocu ici u toilet po cetvrti put...ja sam jedva covjeka i cula sta hoce da mi kaze, dali zakletvu i pitao me samo gdje planiramo ici i rekao vize su vam odobrene vi uzmite dijete slobodno a ja cu sve ovo sam zavrsiti, nakon par minuta opet nas je prozvao i objasnio kako ce nam stici pasosi. Tako da bez brige, ako smo mi dobili vize i cijeli proces uspjeli zavrsiti svi cete uspjeti ako ispunjavate uslove. Samo još da napomenem da smo mi DV 2017 I da smo DC 260 poslali tek u Junu ove godine i nakon tri sedmice dobili termin za intervju. Zahvaljujuci forumu usli u procedure mozda u zadnjem trenutku i spremili se za novi zivot...
Za one koji idu u Sarajevo, obavezno ponesite prevedenu diploma na engleski jezik, ukoliko nekome bude trebao savjet za pripreme za BIH samo pisite dok smo jos svjezi sa informacijama.
Lijep pozdrav i puno srece a mi se selimo na nove teme…