View Single Post
  #22  
Staro 07.09.2011, 14:24
Markoo Markoo je offline
Proteran
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NinaLjuba Prikaz poruke
I ja imam istu mukicu!Velika mi je zelja da odem odavde ali...kao da je to samo reci i otici.Imamo malog sina,pa mi je i to dodatna frka.Mozemo mi da stedimo na sebi neko vreme dok se ne snadjemo ali dete ne sme da oseti da bilo sta manjka.
Nemamo NIKOG ali bas nikog tamo.Ne znam na koji nacin da se povezem sa tim americkim porodicama...ima sigurno nekih koje bi nas primile,bar na neki kratki period.Ja znam da bih ja u svoju kucu primila stranca koji nema nigde nikoga i pomogla mu da pocne zivot iz pocetka.
Apliciracu ove godine pa sta mi Bog da. I moj muz ima trogodisnju skolu,ali ima nemaru da polaze 4. stepen.
Ja sam masinski tehnicar,ko zna koliko se tamo ceni to zvanje...verovatno kao i ovde,slabo.
A sad pitanje pa ko zna neka mi odgovori.. Moj suprug je profesionalni vojnik Vojske Srbije.Da li bi mozda tamo imao sanse da radi isti taj posao?Ne znam ni da li tamo postoji takva vojska ili takvo radno mesto..Hvala svima i svima puno srece.
Ti bi primila ljude,isto mislimo,i ja bih,ali nas narod kada ode zaboravi na to,cast izuzecima.Nego,uzdaj se u Gospoda,spremite novac i polako.Isto tako i ja planiram sa svojom suprugom i cerkicom.Nismo ni prvi ni poslednji,koji ce tako otici.A sto se tice struke-masinski tehnicar,veruj mi,to se svuda ceni,ako imas znanje,brige nema i u inostranstvu se to placa za razliku kod nas.I nasi masinski tehnicari rade isto sto i inzenjeri,prema tome,nije isti sistem skolovanja,ali konkretno u takvim strukama mozemo mnogo da im pariramo.......I ja sam u masinstvu,citao sam po netu,tako da samo napred,pa mozda i odemo u slicno vreme.Pozdrav
Reply With Quote