View Single Post
  #26  
Staro 09.05.2019, 23:33
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sweetdreams20 Prikaz poruke
Hvala neus!!
Pazi, pitam zato sto znam da su ljudi provereno sa F1 i J1 viza uspeli to da uradi dok su bili u usa..a ne znam koja je razlika između tih i turističke B1/2..sve su faktički neiseljenicke..a ja bih lično taj ceo proces radije uradio tamo nego ovde..mnogo mi da čekam, planirao sam ove god. da posetim tamo familiju, a ovo faktički znaci da to ne bih mogao..propade mi leto i planovi! 😩😢
Pazi ovako.

Postoje 2 puta:
Consular Processing sto je ono sto vecina odabira a to je odlazak u ambasadu i razgovor tamo i dobijanje GC na taj nacin..
Drugi nacin je Adjustment of Status sto u sustini podrazumijeva prilagodjavanje vec postojeceg statusa za osobe koje se nalaze u Americi.
E sad. Tebe bi koliko kapiram zanimala ova druga varijanta. Catch je sledeci: da bi mogao da podneses zahtjev za AOS, moras da budes legalno u zemlji svo vrijeme i da ti niti u jednom trenutku ne istekne status u periodu cijelog procesa prilagodjavanja statusa. Koliko kapiram, ti bi na B1/B2 vizu da udjes. Maximalno vrijeme koje mozes provesti na toj vizi je 6 mjeseci uz eventualnu mogucnost produzetka dok si jos unutar na jos 6 sto je jako rizicno. U slucaju da ti ne odobre tu ekstenziju, prakticno se racuna da si to vrijeme koje si ostao "preko dozvoljenih prvobitnih 6 mjeseci" bio ilegalno tamo.
Dakle, nisam bas najsigurniji kako bi mogao da poslozis taj timeline da ti ovo uspije sa turistickom vizom. F1 je drugaciji tip vize - omogucava ti da duze periode legalno budes u zemlji, pa je ovaj proces prilagodjavanja statusa moguci. Na turistickoj vizi, mislim da je cak nemoguce.
Druga stvar koju moras paziti je immigration intent. Naime, ako posaljes DS260 odavde i tek onda se zaputis ka Americi, velika je vjerovatnoca da te uopste nece pustiti da udjes na turisticku vizu jer ce u sistemu vidjeti ovu poslatu aplikaciju sto ce im automatski upaliti crveno svijetlo da imas u planu da imigriras i da pokusavas da muljas sa ovim prilgaodjavanjem statusa, cemu se generalno protive. Budi jako oprezan sa time.
Treca stvar, koliko sam skapirao, ti si izvucen sa brojem od 45 hiljada pa navise. To je jako visok broj i pitanje je dal ces uopste doci na red, a ako i dodjes (kao i svi mi sa visokim brojevima) to ce tesko biti prije ljeta ili septembra cak 2020.

Moj predlog bi bio - ako imas planove ovog ljeta, odi turisticki, ostani koliko mozes, vrati se nazad. Nakon toga mozes poslati odavde DS260 i cekati da te eventualno izvuku. Osim toga, kad krene nova fiskalna godina, znace se puno vise informacija i zasto je ovoliki broj izvucenih sa visokim brojevima, pa u skladu sa tim mozes donijeti i odluku dal uopste da saljes DS260 (jer ako posaljes, a ne stignes na intervju, prakticno da si zabetonirao sebi mogucnost da ikad vise dobijes bilo koji tip neimigrantske vize - bar sam tako citao).

Moguce da grijesim, al mislim da je ovaj AOS na nacin na koji si ti bar ovdje opisao, gotovo pa nemoguca stvar. Nek me isprave iskusniji forumasi ako grijesim u tome.
Reply With Quote