View Single Post
  #19  
Staro 24.02.2017, 07:42
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Dobar dan zelim.

Ne mogu nikako da pronadjem na forumu, a ni na web-u da li je bitno imati medjunarodnu vozacku dozvolu ukoliko se doseljavas pravac u Jutu. Za Kaliforniju sam nasao da medjunarodna vozacka dozvola vazi ako si turista, ali ako si DV dobitnik nista ne znaci nego MORAS (ni to nisam najbolje shvatio, ali 'ajde) da se prijavis za polaganje u roku od 10 dana. Da li je zaista uopste potrebna medjunarodna vozacka dozvola, pored nacionalne, ukoliko dolazis u Jutu preko DV lutrije?

Hvala.

P. S. Ako sam promasio topic, izvinjavam se, ali mislim da cu pre odgovor dobiti ovde.
Izvor informacija za Kaliforniju vam nije tacan - Kalifornija ne priznaje internacionalne dozvole, vec samo dozvolu izdatu od strane drzavnih organa zemlje iz koje dolazite. Ista je situacija i u Juti. Juta ima posebnu agenciju za izdavanje dozvola, te ove infomacije ne mozete pronaci na njihovom DMV sajtu, vec na Department of Public Safety. Prevare sa internacionalnim dozvolama su ceste, ali ih i dalje neke drzave priznaju. Ne moze da vam steti, ali originalnu dozvolu obavezno ponesite.

Sup.Mod.
Reply With Quote